İYİ Gençlik’ten ‘Afet Destek’ sitesi

ANKARA (İGFA) –  İYİ Gençlik tarafından geliştirilen projeyle Türkiye genelindeki geçici barınma, gıda dağıtımı ve toplanma alanları gibi önemli konumlar oluşturulan web sitesi üzerinden paylaşılmaya başlandı.

Geliştirilen proje ile tüm Türkiye genelindeki geçici barınma yerleri, gıda dağıtım yerleri, toplanma alanları ve yardım toplama alanları gibi önemli konumlara web sitesi üzerinden ulaşılabiliyor.

Vatandaşlar ilgili adres üzerindeki yönlendirmeleri takip ederek ihtiyaçlarla ilgili bilgi alabiliyor.

İYİ Parti Gençlik Politikaları Teknoloji ve Girişimcilik Sorumlusu Fırat Özsayın, afet bölgesindeki vatandaşlar için sağlıklı iletişim kanalları oluşturmanın kritik öneme sahip olduğunu belirterek, “Depremden etkilenen bölgelerdeki ulaşımın ve bilgi akışının ivedilikle kolaylaştırılması gerekiyor. Bu kapsamda, İYİ Gençlik ekibiyle bir proje geliştirerek Türkiye genelindeki gıda temini, barınma ve toplanma alanları gibi önemli konumları bir web sitesi üzerinde topladık. Vatandaşlarımızın ilgili web sitesindeki yönlendirmeleri takip ederek, ihtiyaç duydukları bilgilere ulaşmalarını hedefliyoruz. Saniyelerin önem kazandığı bir dönemdeyiz. Bu bilinçle yürüttüğümüz çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz” diye konuştu.

Kaynak

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. İYİ Gençlik’ten ‘Afet Destek’ sitesi için yorumda bulun

    İYİ Gençlik’ten ‘Afet Destek’ sitesi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İYİ Gençlik’ten ‘Afet Destek’ sitesi için ilk yorumu yapabilirsin.