Çocuklar YouTube’nin kralı oldu – İGF HABER

İSTANBUL (İGFA) – Rapora göre YouTube’tan dünya çapında en çok gelir elde eden ABD’li “Cocomelon”, 2006’dan bu yana tam 282 milyon dolar kazandı. Onu, 2011’den bu yana geliri 100 milyon doları aşan Arjantin merkezli çocuk kanalı “El Reino Infantil” takip etti.

Avrupa kıtasının YouTube zengini 8 yaşındaki Anastasia Radzinskaya ve ailesine ait olan “Like Nastya” kanalı; Ortadoğu ve Orta Asya bölgesinin en zengini ise 53 milyon dolardan fazla gelirle çocuk odaklı içerik üreten “Toyor Al Janah”. Şu an 11 milyondan fazla abonesi olan Türkiye merkezli “OyuncakOynuyorum” kanalı, kurulduğu 2012’den bu yana 20 milyon dolardan fazla gelir elde etti.

Avustralya’nın en büyük ve en zengin YouTube kanalı CKN, oyuncak inceleme videolarıyla, neredeyse 40 milyon dolar kazandı.

Hintli bir YouTube kanalı olan ChuChi ise küçük çocuklar için tekerleme içeriği üreterek 80 milyon doların üzerinde gelir elde etti.

Kaynak

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Çocuklar YouTube’nin kralı oldu – İGF HABER için yorumda bulun

    Çocuklar YouTube’nin kralı oldu – İGF HABER için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Çocuklar YouTube’nin kralı oldu – İGF HABER için ilk yorumu yapabilirsin.