Depremlerde yıkılan binalarla ilgili tutuklananların sayısı 218’e yükseldi – Son Dakika Türkiye Haberleri

6 Şubat’taki Kahramanmaraş merkezli depremlerde yıkılan ya da imara aykırı değişiklik tespit edilen binalarla ilgili başsavcılıklarca resen başlatılan soruşturmalarda 869 zanlının sorumluluğu saptandı.Yakalanan şüphelilerden 218’i çıkarıldıkları hakimliklerce tutuklandı, 298 şüpheli hakkında adli kontrole hükmedildi. Ayrıca 151 şüpheli hakkında yakalama kararı, 81 kişi hakkında da gözaltı talimatı verildi.Başsavcılıkların talimatıyla halen 4 kişi gözaltında bulunurken, şüphelilerden 31’inin ise hayatta olmadığı belirlendi. Yapılan incelemelerde, 5 zanlının yurt dışında olduğu tespit edildi, 81 şüpheli de ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

HIRSIZLIK SORUŞTURMALARICumhuriyet başsavcılıklarının, depremler sonrasında bölgede gerçekleşen hırsızlık olaylarına yönelik soruşturmaları kapsamında, 388 olayla ilgili 317 şüpheli saptandı. Bu şüphelilerden 206’sı tutuklandı, 37 kişi hakkında adli kontrole hükmedildi.Soruşturmalar çerçevesinde, 29 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkarılırken, 10 kişi ifadesinin ardından serbest bırakıldı, 13 şüpheli ise halen gözaltında bulunuyor.


NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Kaynak : Ntv

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Dünya
  • Depremlerde yıkılan binalarla ilgili tutuklananların sayısı 218’e yükseldi – Son Dakika Türkiye Haberleri
  1. Depremlerde yıkılan binalarla ilgili tutuklananların sayısı 218’e yükseldi – Son Dakika Türkiye Haberleri için yorumda bulun

    Depremlerde yıkılan binalarla ilgili tutuklananların sayısı 218’e yükseldi – Son Dakika Türkiye Haberleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Depremlerde yıkılan binalarla ilgili tutuklananların sayısı 218’e yükseldi – Son Dakika Türkiye Haberleri için ilk yorumu yapabilirsin.