Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 1 Mart 2023 güncel altın kuru fiyatları – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Çeyrek altın fiyatlarında son durum…ANLIK ÇEYREK ALTIN FİYATLARIAltın fiyatları, doların değer kaybetmesiyle üst üste üçüncü seansta da yükseldi ancak ABD’de yüksek seyrini sürdüren enflasyonla mücadele etmek için faiz artırımlarının devam edeceği endişeleri kazanımları sınırladı.Altının spot piyasadaki ons fiyatı 1,831 dolar seviyesinde işlem görüyor.İç piyasada gram altın 1.111 lira, çeyrek altın 1.835 lira, cumhuriyet altını 7 bin 550 liradan satılıyor.ABD’DEN KARIŞIK SİNYALLERABD’de dün açıklanan makroekonomik veriler ekonomik aktiviteye ilişkin karışık sinyaller vermeyi sürdürürken, ülkede Conference Board verilerine göre tüketicilerin 12 aylık enflasyon beklentileri yüzde 6,7’den yüzde 6,3’e geriledi.Analistler, söz konusu gerilemeye karşın ABD’de enflasyon beklentilerinin hala oldukça yüksek olduğuna dikkati çekerek, iş gücü piyasalarından gelecek yavaşlama sinyallerinin öneminin günden güne arttığını bildirdi.Ülkede resesyon fiyatlamalarının geçen hafta önemli oranda zayıfladığını kaydeden analistler, “yumuşak iniş” ihtimalinin de piyasalarda olasılık dahilinde görüldüğünü bildirdi.FED’DEN 75 BAZ PUAN DAHA ARTIŞ BEKLENTİSİAnalistler, para piyasalarındaki fiyatlamalarda Fed’in 75 baz puan daha faiz artışına gideceğine kesin gözüyle bakıldığını aktararak, artırımların mart, mayıs ve haziran ayındaki toplantılarda 25’er baz puan şeklinde yapılacağının öngörüldüğünü hatırlattı.Fed yetkilileri de para politikasına ilişkin sözle yönlendirmelerine devam ederken, Chicago Fed Başkanı Austan Goolsbee, politika yapıcılar için piyasa tepkilerine çok fazla güvenmenin bir tehlike ve hata olduğunu savundu.

ÇEYREK ALTINÇeyrek altın ziynet takı grubunun en küçük üyesidir. Halk arasında küçük altın olarak adlandırılmaktadır. ÇEYREK ALTIN KAÇ GRAMDIR?Altınlar ağırlıklarına göre değer kazanırlar. Çeyrek altın 18 mm kalınlığında ve 22 ayardır. Çeyrek altın 1,75 gram ağırlığındadır. Bir çeyrek altındaki has altın ağırlığı ise 1,635 gram olarak hesaplanmıştır.KULPLU ÇEYREK ALTINLAR DAHA MI PAHALIDIR?Çeyrek altın gerek takı, gerek ziynet eşyası, gerek yatırım aracı olarak kullanılmıştır. Hediyelik olarak nitelendirilen çeyrek altınlar kulplu olur. Yatırım amaçlı tercih edilen çeyrek altınlar ise kulpsuz olmaktadır. Çeyrek altının has altın içeriği kulplarında yer almaz. Çeyrek altındaki kulplar altın değildir.

Kaynak : Ntv

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Dünya
  • Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 1 Mart 2023 güncel altın kuru fiyatları – Son Dakika Ekonomi Haberleri
  1. Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 1 Mart 2023 güncel altın kuru fiyatları – Son Dakika Ekonomi Haberleri için yorumda bulun

    Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 1 Mart 2023 güncel altın kuru fiyatları – Son Dakika Ekonomi Haberleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 1 Mart 2023 güncel altın kuru fiyatları – Son Dakika Ekonomi Haberleri için ilk yorumu yapabilirsin.