Muğla candostlara mama üretiyor… 2023’te hedef 3’e katlanacak

MUĞLA (İGFA) – Muğla’da Büyükşehir Belediyesi tarafından 22 Mart 2022 tarihinde faaliyete geçirilen mama üretim tesisinde kamu kurum kuruluşları, özel teşebbüslerin yemeklerinden artan gıdalar, balık hali ve mezbaha artıklarından kompost teknoloji kullanılarak mama üretimi gerçekleştiriliyor.

Bugüne kadar 11 bin 157 kg mama üretimi gerçekleştirilen tesis sayesinde kilogram fiyatı yaklaşık 50 TL olan mama fiyatı 3.98 TL’ye mal ediliyor ve tasarruf sağlanıyor. Sokak hayvanları için mama üretim ünitesinde 500 kilogram atıktan 12 saatte yaklaşık 200 kilogram mama üretiliyor. Elde edilen mamalar Büyükşehir Geçici Hayvan Bakımevi’nde ve sokak hayvanları için kullanılıyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Menteşe ilçesinde sıfır atık belgesi bulunan mezbaha tesisinde sokak hayvanları için mama üretim tesisi kapasitesini 2023 yılında 3 katına çıkarmayı planlıyor.

Kaynak

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Muğla candostlara mama üretiyor… 2023’te hedef 3’e katlanacak için yorumda bulun

    Muğla candostlara mama üretiyor… 2023’te hedef 3’e katlanacak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Muğla candostlara mama üretiyor… 2023’te hedef 3’e katlanacak için ilk yorumu yapabilirsin.