Ukraynalı Olimpiyat Şampiyonu Savaş Cephesinde Hayatını Kaybetti

Ukraynalı Sporcu Oleksandr Pielieshenko’nun Ölümü

Ukrayna Halter Federasyonu (UWF), Ukraynalı Olimpiyat sporcusu ve iki kez Avrupa şampiyonu Oleksandr Pielieshenko’nun, 30 yaşında Rusya’nın Ukrayna’daki savaş cephesinde hayatını kaybettiğini duyurdu.

Kariyeri ve Ölümü

Oleksandr Pielieshenko, Rio 2016 Olimpiyatları’nda erkekler 85 kg kategorisinde dördüncü olmuş, 2016 ve 2017 yıllarında düzenlenen Avrupa şampiyonalarında altın madalya kazanmıştı. 2018’de uyuşturucu testini geçemediği için men edilen Pielieshenko, işgalin ilk günlerinde Ukrayna Silahlı Kuvvetlerine katıldı.

Üzücü Açıklamalar

UWF, Facebook’ta yaptığı açıklamada, “Büyük bir üzüntüyle bildiriyoruz ki, Ukrayna’nın değerli spor ustası Oleksandr Pielieshenko’nun kalbi bugün atmayı bıraktı. Ailesine ve onu tanıyan herkese en içten başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz.” ifadelerine yer verdi. Ukrayna Ulusal Olimpiyat Komitesi de Pielieshenko’yu saygıyla anarak, işgalin ilk günlerinde silahlı kuvvetlere katıldığını belirtti.

Hatırlanışı

Halter antrenörü ve Ukrayna Halter Federasyonu yönetim kurulu üyesi Viktor Slobodianiuk, “Savaş en iyilerimizi alır… kahramanlar ölmez.” dedi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Spor
  • Ukraynalı Olimpiyat Şampiyonu Savaş Cephesinde Hayatını Kaybetti
  1. Ukraynalı Olimpiyat Şampiyonu Savaş Cephesinde Hayatını Kaybetti için yorumda bulun

    Ukraynalı Olimpiyat Şampiyonu Savaş Cephesinde Hayatını Kaybetti için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ukraynalı Olimpiyat Şampiyonu Savaş Cephesinde Hayatını Kaybetti için ilk yorumu yapabilirsin.