Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’dan Emekliler ve Kamu Görevlileri İçin Talepler

Ali Yalçın, Vergi Adaleti ve Emeklilerin Alım Gücüne Dikkat Çekti

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Kızılcahamam’da düzenlenen “Memur-Sen 8. Türkiye Buluşması” programında TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’un katılımıyla önemli açıklamalarda bulundu. Yalçın, sendika olarak **çok kazanandan çok, az kazanandan az** vergi alınmasını talep ettiklerini vurguladı.

Emekliler İçin Asgari Ücretin Altında Maaş Olmamalı

Yalçın, emeklilerin alım gücünün yükseltilmesi gerektiğinin altını çizerek, **”Asgari ücretin altında emekli maaşı olmamalı. Kamu görevlileri için, görev aylığı ile emekli aylığı arasında kopmuş olan bağ yeniden tesis edilmeli, 8 bin 77 liralık seyyanen zam güncellenerek emeklilerin de gelirlerine yansıtılmalı.”** şeklinde konuştu.

Mücadele ve Kazanımlar İçin Çalışmalar Devam Ediyor

Yalçın, sendika olarak sorunların çözümü için mücadele ettiklerini belirterek, yeni kazanımlar elde edilmesi ve herkesin saygın iş ortamlarında, iyi ücret ve refah düzeyi yüksek bir ülkede yaşaması için çalıştıklarını ifade etti. Türkiye’nin kalkınması, büyümesi, üretimin artması ve milli gelirin çoğalması için destek verdiklerini vurgulayan Yalçın, atılan her kararlı adımın arkasında olduklarını belirtti.

Kamu Görevlileri ve Toplu Sözleşme Kanunu Değişmeli

Ali Yalçın, ayrıca 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu’nun değişmesi gerektiğini belirtti. Yalçın, kamu görevlileri ve emekliler için adaletli bir düzenlemenin önemine vurgu yaparak, bu konuda yapılan her adımın destekçisi olduklarını belirtti.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Ekonomi
  • Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’dan Emekliler ve Kamu Görevlileri İçin Talepler
  1. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’dan Emekliler ve Kamu Görevlileri İçin Talepler için yorumda bulun

    Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’dan Emekliler ve Kamu Görevlileri İçin Talepler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’dan Emekliler ve Kamu Görevlileri İçin Talepler için ilk yorumu yapabilirsin.