İsrail Güçleri Batı Şeria’da 25 Filistinliyi Gözaltına Aldı

İsrail Güçleri, Batı Şeria’da 25 Filistinliyi Gözaltına Aldı

Filistin Kurtuluş Örgütüne (FKÖ) bağlı Filistin Esir İşleri Heyeti ile Filistin Esirler Cemiyeti’nin ortak açıklamasına göre, İsrail güçleri cuma ve cumartesi günleri Batı Şeria’da 25 Filistinliyi gözaltına aldı.

Gözaltılar Hangi Şehirlerde Gerçekleşti?

Gözaltıların Doğu Kudüs’ün yanı sıra Batı Şeria’nın Nablus, Cenin, Kalkilya, Tulkerem, Ramallah, Eriha ve El Halil kentlerinde gerçekleştiği ifade edildi.

Gözaltı Sayısı Ne Kadar Arttı?

İsrail’in Gazze Şeridi’ne saldırılarını başlattığı 7 Ekim 2023’ten bu yana işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te gözaltına alınan Filistinlilerin sayısı 8 bin 575’e yükseldi.

Kimler Gözaltına Alındı?

Açıklamada, gözaltına alınanlar arasında kadın, çocuk ve daha önce serbest bırakılan eski tutukluların olduğu bilgisi verildi. Söz konusu istatistik, 7 Ekim’den bu yana süren gözaltılar ve daha sonra serbest bırakılanları kapsıyor.

Artan Gözaltı ve Saldırılar

İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ne saldırı başlattığı 7 Ekim 2023’ten bu yana işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te de Filistinlilere yönelik gözaltı, baskın ve saldırılarda artış yaşanıyor. İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te, 7 Ekim’den beri İsrail askerleri ile sivil Yahudi işgalcilerin saldırılarında 496 Filistinli hayatını kaybetti.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. İsrail Güçleri Batı Şeria’da 25 Filistinliyi Gözaltına Aldı için yorumda bulun

    İsrail Güçleri Batı Şeria’da 25 Filistinliyi Gözaltına Aldı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İsrail Güçleri Batı Şeria’da 25 Filistinliyi Gözaltına Aldı için ilk yorumu yapabilirsin.