Edirne Keşan’da yağış pazaryeri esnafını isyan ettirdi

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) – Zaman zaman hızlanan yağmurda kimi esnaf ürününü branda ile korumaya çalışırken, kimi de tezgâhını yol ortasında bırakıp saçak altına sığındı.

Yağış nedeniyle zor anlar yaşayan pazarcı esnafı, belediye yöneticilerine tepki gösterdi.

“Reçel satmayı bıraksınlar da şu pazaryerini yapsınlar.” sitemlerinin yükseldiği ilçede, kimi pazarcı esnafı ve pazaryeri kompleksindeki esnaflar da belediye dükkanlarının kiralarına yapılan yüzde 60’lık zammı eleştirerek  “Ya zammı geri alsınlar ya da pazaryerinin üstünün kapatılması ile ilgili verilen sözleri tutsunlar” dedi.

Bazı esnaflar ise sebze-meyve pazarında eline aldığı süpürge ile biriken suları süpürmeye çalışırken, Keşan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli de biriken suları kanala süpürerek esnafa yardımcı olmaya çalıştı. Olumsuz hava koşulları dolayısıyla tuhafiyeciler pazarında ise birçok esnafın tezgahını açamadığı gözlendi.

Kaynak

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

  • Ana Sayfa
  • Edirne Keşan’da yağış pazaryeri esnafını isyan ettirdi
  1. Edirne Keşan’da yağış pazaryeri esnafını isyan ettirdi için yorumda bulun

    Edirne Keşan’da yağış pazaryeri esnafını isyan ettirdi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Edirne Keşan’da yağış pazaryeri esnafını isyan ettirdi için ilk yorumu yapabilirsin.