Bursa Gürsulu çocuklar atığı getirip biletleri kapıyor!

BURSA (İGFA) –Dönüştürülebilir atıkların toplanması yönünde duyarlılık kazandırılmasını hedefleyen çalışma kapsamında, cam ve pet şişe, kağıt, pil gibi geri dönüşüm malzemelerini, Gürsu Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü’ne getiren çocuklara, sinema ve tiyatro bileti hediye ediliyor.

Böylece başta çocuklar olmak üzere herkesin, çöplerin dönüştürülmesiyle doğanın sıfır atık sistemiyle korunabileceği konusunda bilinç kazanmasını sağlamak hedefleniyor.

“Çocuklarımızın, geri dönüştürülebilir atıkları belediyemize getirerek çevreyi koruma duyarlılığı kazanmalarını sağlarken, onların sosyal sorumluluk bilincini kültür sanatla harmanlıyoruz” diyen Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, sosyal sorumluluk bilinciyle yetişen nesiller için çalıştıklarını belirterek, “Çocuklarımız, getirdikleri geri dönüştürülebilir atıklarla belediyemizden ücretsiz sinema ve tiyatro bileti alma hakkı kazanıyor. Çevreyi ve doğayı koruma, geri dönüşümle doğal kaynaklarda tasarruf yapma hassasiyetiyle büyüyen yeni nesillerin yetişmesi dünyamızın geleceği için çok önemli” diye konuştu. 

Gürsu Belediyesi’nin, dünyanın doğasının korunmasına ve geri dönüşüme duyarlı nesiller yetişmesine katkı sağlamak amacıyla başlattığı uygulamada, Gürsu Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nce bilet ve ulaşım olanağı sunulançocuklar her hafta, tiyatro yada sinema izleme olanağı buluyor.

Kaynak

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Bursa Gürsulu çocuklar atığı getirip biletleri kapıyor! için yorumda bulun

    Bursa Gürsulu çocuklar atığı getirip biletleri kapıyor! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bursa Gürsulu çocuklar atığı getirip biletleri kapıyor! için ilk yorumu yapabilirsin.