Bursa Acemler trafiğine bir nefes daha

BURSA (İGFA) – Mudanya ve Soğukkuyu geçişini rahatlatmak için projelendirilen Soğukkuyu Köprüsü, 14 metre genişliğinde 70 metre uzunluğunda 6 ayak ve 5 açıklıktan oluşuyor. İmalatında 65 kiriş bin 220 metre fore kazık ve 850 metreküp beton ve 750 ton demir kullanılırken, köprünün Mayıs ayında tamamlanması bekleniyor.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ulaşımın Bursa’nın en önemli konularından biri olduğunu belirterek, “Aslında ulaşım her gelişen büyükşehrin önemli konularından bir tanesidir. Biz de bu çerçevede raylı sistemler, yeni yollar, köprüler, kavşaklar yaparak ulaşımı sorun olmaktan çıkartmaya çalışıyoruz. Tabi bu noktada şehir için trafiğinin düğüm noktası olarak Acemler’i rahatlatmak adına 5 ayrı noktada kamulaştırma bedelleri dahil 750 milyon lira harcadığımız çalışmalar yaptık. İlk olarak Hayran Caddesi’nden gelen araçların kavşakta oluşturduğu yoğunluğu önüne geçmek için Oulu Tüp Geçidi ile bu iki caddeyi birbirine bağladık. Hayran Caddesi’ni genişlettik. Ali Osman Sönmez Hastanesi karşısında yaklaşık 25 bin metrekarelik alana bir aktarma merkezi kurduk. Batı Garajı ile Bursaray Acemler istasyonu arası otobüs alanı, 15 otobüs bir taksi peronu ile 272 araçlık park kapasitesine sahip otopark yaptık. Hastane faaliyete geçince oranın önemi daha da ortaya çıkacak” diye konuştu.

Şu anda Acemler’de şerit genişletme çalışmaları yaptıklarını hatırlatan Başkan Aktaş, çalışmaları yılın ilk yarısı içerisinde Haziran ayı sonuna kadar tamamlamayı düşündüklerini belirterek, “Ondan sonra Bursalı hemşerilerimiz bu geçiş noktasında oluşan duraksamayı ortadan kalktığını, ciddi rahatlama olduğunu hissedecekler. Bu rahatlama şimdiden hissedilmeye başladı. Bir miktar çevreye rahatsızlık vermiş olsak da uzun yıllar rahatlığını, keyfini yaşayacağımız bir ortamı da oluşturmuş olacağız” dedi.

Kaynak

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

  1. Bursa Acemler trafiğine bir nefes daha için yorumda bulun

    Bursa Acemler trafiğine bir nefes daha için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bursa Acemler trafiğine bir nefes daha için ilk yorumu yapabilirsin.