Bakan Özer’den ‘çifte yemek’ müjdesi

ANKARA (İGFA) – Bilim ve sanat merkezlerinde yapay zekâ atölyeleri yapılması için Millî Eğitim Bakanlığı ve Vakıfbank arasında iş birliği protokolü töreninde konuşan Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, çifte müjde verdi.

2022-2023 eğitim öğretim yılının ikinci döneminden itibaren okul öncesi eğitimdeki tüm okullarda ücretsiz yemek verileceğini açıklayan Bakan Özer, taşımalı eğitimden yararlanan öğrencilerin devam ettiği ve pansiyonu bulunan okullardaki tüm öğrencilerin de ücretsiz yemek imkânından yararlanacaklarını kaydetti.

Bakan Özer, “Dolayısıyla bu adımlarla 1.8 milyonu 5 milyonun üzerine çıkaracağız.” diye konuştu. Özer yapay zekâ atölyelerinin kurulumu için imza töreni gerçekleştirilen ve özel yetenekli öğrencilerin devam ettiği bilim ve sanat merkezlerinin de 2023 yılında tüm ilçelere yaygınlaştırılacağını söyledi.

Kaynak

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

  1. Bakan Özer’den ‘çifte yemek’ müjdesi için yorumda bulun

    Bakan Özer’den ‘çifte yemek’ müjdesi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bakan Özer’den ‘çifte yemek’ müjdesi için ilk yorumu yapabilirsin.