Şanlıurfa’nın Birecik İlçesi Belediye Başkanı Mehmet Begit istifa etti

Begit, istifa gerekçesini açıkladı

DEM Partili Birecik Belediye Başkanı Mehmet Begit, istifa kararını düzenlediği basın toplantısında kamuoyuna duyurdu. Begit, istifasının nedenini dışarıdan yönetilme girişimi olarak belirtti.

Begit’in açıklamaları şu şekilde:

  • Seçim Sonuçları: “31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşen belediye başkanlığı seçimlerinde bana vermiş olduğunuz destek için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bu seçim belediye başkanlığı seçim tarihinde en farklı oy ile alınmış başkanlık seçimidir. Halkımız bize inanmış ve güvenmiştir. Biz de bu inanç ile görevimize başladık.”
  • Müdahaleleri Kabul Etmiyoruz: “Öncelikle belirtmek gerekir ki söyleyeceğim lafların kesinlikle bize güvenip oy veren DEM Parti üyeleri ile bir ilgi ve alakası yoktur ancak seçimden sonraki süreç içerisinde özellikle bir grup tarafından bayrağımıza, Atatürk posterine ve Cumhurbaşkanı posterine yapılmak istenen müdahaleleri kabul etmemiz mümkün değildir.”
  • Kararlılık: “Ayrıca seçimden sonraki süreç içerisinde dışarıdan yönetme hususunda baskılar oluşmaya başladı. Ben ilçemizi Birecik halkı ile yönetmeye talibim. Birecik ilçesini sadece Birecik halkı yönetir. Bu hususta kararlıyım.”
  • İstifa: “Hiçbir irade halkın iradesinin üzerinde değildir. Bu sebeplerden dolayı DEM Partiden 4 encümen arkadaşımla birlikte istifa ediyorum. Birecik Belediye Başkanlığı görevime encümen arkadaşlarımla birlikte bağımsız olarak devam ediyoruz. Birecik halkının emrindeyiz.”

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Şanlıurfa’nın Birecik İlçesi Belediye Başkanı Mehmet Begit istifa etti için yorumda bulun

    Şanlıurfa’nın Birecik İlçesi Belediye Başkanı Mehmet Begit istifa etti için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Şanlıurfa’nın Birecik İlçesi Belediye Başkanı Mehmet Begit istifa etti için ilk yorumu yapabilirsin.