Hamas ve İslami Cihad, Nekbe’nin 76. Yılında Açıklama Yaptı

Hamas’ın Açıklaması

Hamas tarafından yapılan açıklamada, Siyonist işgalcinin 76 yıldır devam eden saldırıları ve Gazze’de 8 aydır süren soykırımın, sessiz kalanların ve yapılanları suç sayma ve durdurma konusundaki isteksizliğin bir utanç lekesi olduğu belirtildi.

İslam dünyasına ve özgür insanlara, İsrail saldırılarını durdurmak ve Filistin halkının direnişini desteklemek için baskı yapma çağrısında bulunuldu. ABD’nin İsrail’in Gazze’deki saldırılarını desteklemesi ve taraf tutmasına tepki gösterildi.

İslami Cihad’ın Açıklaması

İslami Cihad Hareketi tarafından yapılan açıklamada, Gazze Şeridi’nde halka karşı yürütülen soykırım savaşı ve işgal altındaki Batı Şeria’daki Yahudi yerleşimci saldırılarına karşı direnişin devam edeceği vurgulandı.

ABD ve zalim güçlerin desteklerine rağmen işgalcilere karşı iman ve azimle mücadelenin sürdürüleceği belirtildi.

Filistin Halkının Direnişi

Açıklamada, Filistin halkının 76 yıldır gösterdiği direnişin, topraklarına bağlılığını ve kutsal değerleri için kendini feda etmeye hazır olduğunu tüm dünyaya kanıtladığı vurgulandı.

Filistinliler, İsrail’in 14 Mayıs 1948’de Filistin topraklarında bağımsızlığını ilan etmesi ve Filistinlileri zorunlu göçe tabi tutması nedeniyle 15 Mayıs’ı “Nekbe” (Büyük Felaket) olarak anmaktadır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Hamas ve İslami Cihad, Nekbe’nin 76. Yılında Açıklama Yaptı için yorumda bulun

    Hamas ve İslami Cihad, Nekbe’nin 76. Yılında Açıklama Yaptı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Hamas ve İslami Cihad, Nekbe’nin 76. Yılında Açıklama Yaptı için ilk yorumu yapabilirsin.