Kütahya'da üreten kadınların el emekleri görücüye çıktı

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Zığra Mahallesi İğne Oyası kursiyerlerinin ürünlerinin yer aldığı serginin açılışını gerçekleştirdi.

KÜTAHYA (İGFA)  – Zığra Mahallesi İğne Oyası kursiyerleri, kendi el emekleri ve göz nurlarıyla hazırladıkları ürünleri, Zığra Mahallesi Sosyo Kültür Merkezi’nde sergiledi.

Serginin açılışını MHP Kütahya Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy ile birlikte gerçekleştiren Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, geleneksel el sanatları örneklerinin yer aldığı sergiyi gezerek ürünleri tek tek inceledi.

El emeği göz nuru ürünleri üreterek hayatın her aşamasında yer alan kadınlarımızı tebrik eden Başkan Işık, kendisi için hazırlanan hediyeleri kabul ederek kursta başarılı olan kursiyerlere belgelerini takdim etti. Üretilen ürünlerin çok kıymetli olduğunu belirten Başkan Işık, bu tür kursları diğer mahallelerimizde ve şehrimizin genelinde yaygınlaştıracaklarını ifade etti.

Emek veren kadınlarımızı her koşulda desteklemeye devam edeceklerini söyleyen Başkan Işık, sergiye katılan hemşehrilerimizle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak : İGFA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Kütahya'da üreten kadınların el emekleri görücüye çıktı için yorumda bulun

    Kütahya'da üreten kadınların el emekleri görücüye çıktı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kütahya'da üreten kadınların el emekleri görücüye çıktı için ilk yorumu yapabilirsin.