Konya, Hatay’a destekleri her kademede sürdürüyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, depremin ardından Hatay’a olan desteğini aralıksız şekilde sürdürüyor.

KONYA (İGFA) – Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Hatay’da ilk günden itibaren ihtiyaç olan her kademede depremzedelerin yanında olmaya devam ettiklerini söyledi.

Başkan Altay, Hatay’ın Kırıkhan ilçesine bağlı mahallelerde İlçe celticbet  Tarım Müdürlüğüyle istişare ederek belirlediğimiz bölgelerde küçükbaş ve büyükbaş hayvanları muayene ederek üreticimize destek verdiklerini söyledi. Hatay’daki hayvan üreticileri için daha önce 10 TIR hayvan yemi desteğinde bulunduklarını hatırlatarak, muayene sırasında da üreticilere yem dağıtımı yaptıklarını kaydeden Başkan Altay, çalışmalar esnasında Konya Büyükşehir Belediyesi’nin yaralı veya yardıma muhtaç hayvanlara müdahale aracı olan hayvan ambulansı Canbulan’ın da hazır bulunduğunu vurguladı.

Hataylı hayvan üreticileri de bu zor günlerde kendilerini yalnız bırakmayan Konya Büyükşehir Belediyesi’ne celticbet giriş teşekkür etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yem dağıtımı ve hayvan muayene işlemleri esnasında Kırıkhan’ın Balarmudu Köyü’nde bir buzağının doğumuna da eşlik ederek ilk muayenesini yaptı.

Kaynak : İGFA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Konya, Hatay’a destekleri her kademede sürdürüyor için yorumda bulun

    Konya, Hatay’a destekleri her kademede sürdürüyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Konya, Hatay’a destekleri her kademede sürdürüyor için ilk yorumu yapabilirsin.