MEB Tarafından Gerçekleştirilen LGS Sınavı Tamamlandı

1 Milyon 38 Bin Öğrenci Sınavda Ter Döktü

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav, ortaokul 8. sınıf öğrencileri arasında büyük bir heyecana sahne oldu. Toplamda 1 milyon 38 bin 192 öğrencinin katıldığı sınav, 3 Haziran tarihinde iki oturum halinde gerçekleştirildi.

Sınav İki Oturumda Yapıldı

Sınava katılan öğrenciler, Türkçe, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dil derslerinden oluşan toplam 50 soruyu yanıtlamak için 75 dakika süreyle ter döktü. İkinci oturumda ise matematik ve fen bilimlerinden 40 soruyu 80 dakikada cevapladılar. Sınav, yurt içinde 973 sınav merkezinde 3 bin 891 okulda, yurt dışında ise 11 sınav merkezinde 11 okulda gerçekleştirildi.

Yerleştirme Süreci Başlıyor

Sınav sonuçları bugün açıklanacak ve öğrencilere posta yoluyla gönderilmeyecek. Sınav sonuçlarıyla birlikte Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu da yayımlanacak ve liselere yerleştirme süreci başlatılacak. Sınava katılmayan öğrencilerin liselere yerleştirme işlemi ise yerel yerleştirme yöntemiyle gerçekleştirilecektir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. MEB Tarafından Gerçekleştirilen LGS Sınavı Tamamlandı için yorumda bulun

    MEB Tarafından Gerçekleştirilen LGS Sınavı Tamamlandı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak MEB Tarafından Gerçekleştirilen LGS Sınavı Tamamlandı için ilk yorumu yapabilirsin.