Kocaeli İzmit'te Kandıralı'yı onurlandıran gece

İzmit Belediyesi’nin düzenlediği 1. Uluslararası Mustafa Kandıralı Klarnet Yarışması’nda ödüller sahiplerini bulurken, gecenin özel konuklarından Mustafa Kandıralı’nın kızı Necla Eren duygu dolu anlar yaşadı.

KOCAELİ (İGFA) – İzmit Belediyesinin dünyaca ünlü klarnet üstadı Mustafa Kandıralı anısına düzenlediği 1. Uluslararası Mustafa Kandıralı Klarnet Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu.

Yarışmacıların yanı sıra ünlü keman virtüözü Prof. Dr. Cihat Aşkan ve Kurt Schmid’in de muhteşem konser verdiği gecenin özel konuklarından, Mustafa Kandıralı’nın kızı Necla Eren babasının anısına düzenlenen yarışmanın ödül gecesinde duygu dolu anlar yaşadı. Gecede konuşan Eren, “İnanın şu an içim sızlıyor. Bu başarıyı kazanmak için çok çekti babam” dedi.

“MUSTAFA KANDIRALI OLMAK KOLAY DEĞİL”

Mustafa Kandıralı’nın kızı Necla Eren yapılan yarışmanın kendisini çok heyecanlandırdığını ifade ederek, “Gözlerim doldu. Bu başarıyı kazanmak için çok acılar çekti babam. Çok çalıştı. Çok özveride bulundu. Mustafa Kandıralı olmak kolay değil. Türk milleti onu bağrına bastı, değer verdi, çok sevdi. Kandıralı olmaktan çok gurur duyuyorum. Burada olanlara çok teşekkür ediyorum. Bu ortamı hazırlayan Belediye Başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet’e ve Cihat Aşkın beyefendiye saygılarımı sevgilerimi sunuyorum. Çok heyecanlıyım. Babam gibi değerli sanatçılar kendilerini gösterir inşallah” ifadelerini kullandı.

Kaynak

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Kocaeli İzmit'te Kandıralı'yı onurlandıran gece için yorumda bulun

    Kocaeli İzmit'te Kandıralı'yı onurlandıran gece için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kocaeli İzmit'te Kandıralı'yı onurlandıran gece için ilk yorumu yapabilirsin.