Kayseri Melikgazi'de yağmur suyu kanallarına özel mesai

Kayseri Melikgazi Belediyesi yağmur suyu kanalların temizlenmesi, kanal açma ve mazgal temizliği yaparak su baskınlarının önüne geçmek için kanalları temizleyerek yağış sonrasına hazır ve güvenli hale getiriyor.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Yaşanabilecek su baskınlarına karşı yağmur suyunun hızlı bir şekilde akışını sağlayan mazgalları temizlediklerini hatırlatan Kayseri’nin Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Yağmur suyu kanallarının düzenli temizliğini yaparak suyun sorunsuz akışını sağlamak ve su baskınlarını önlemek için çalışıyoruz. Sürekli temizleyerek açık ve temiz olmasına özen gösteriyoruz.

Ani yağışlara karşı dere, menfez ve yağmur suyu hatlarının temizliklerini periyodik olarak yapıyoruz. Titizlikle yürütülen çalışmalarda yaz boyunca içerisinde biriken çamur, yaprak ve atıklarla tıkanan mazgalları ve kanalları temizleyerek yağış sonrasına hazır hale getiriyoruz. Kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarına atılan bazı çöpler ve yabancı maddeler, suyun akışını engelliyor, hatların tıkanmasına ve arızalanmasına neden oluyor.

Tıkanan kanallar taşarak hem halk sağlığını tehdit ediyor hem de çevremizde maddi zararlara neden oluyor. Bu ilçe hepimizin, daha sağlıklı, daha temiz bir ilçe için lütfen daha duyarlı olalım. Özverili ile çalışarak emek veren tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ederim.” dedi.

Kaynak : İGFA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

  • Ana Sayfa
  • Kayseri Melikgazi'de yağmur suyu kanallarına özel mesai
  1. Kayseri Melikgazi'de yağmur suyu kanallarına özel mesai için yorumda bulun

    Kayseri Melikgazi'de yağmur suyu kanallarına özel mesai için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kayseri Melikgazi'de yağmur suyu kanallarına özel mesai için ilk yorumu yapabilirsin.