Gaziantep’te vektörel mücadele sürüyor – İGF HABER

GAZİANTEP (İGFA) – Büyükşehir Belediyesi Sağlık Hizmetleri ve Engelliler Daire Başkanlığı Haşere ile Mücadele ve İlaçlama Hizmetleri Şube Müdürlüğüne bağlı 90 personel, 25 araç ile tüm ilçelerde özellikle sivrisinek ve haşere oluşumunu engellemek için ilaçlama yapıyor.

Bu kapsamda kışlak mücadelesinde sivrisinek larvalarının barındıkları ve üreme kaynakları; bina bodrumları, rögarlar, kapalı kanallar, fosseptik çukurları ve kalorifer kazan dairelerinde yapılan ilaç uygulamalarıyla temizleniyor.

“YAZ AYLARINDAKİ POPÜLASYONU BÜYÜK ÖLÇÜDE AZALTACAĞIZ”

GBB Sağlık Hizmetleri ve Engelliler Daire Başkanı Dr. Serdar Tolay, sivrisinek ve haşere mücadelesinin kesintisiz devam ettiğini kaydederek, “Merkezi sistem ile ısıtılan binalarda kalorifer daireleri, bina bodrumları, kapalı otoparklar kontrol edilecek ve kanalizasyon sistemlerinde, rögarlar ve yağmur suyu kanallarında, mazgallarda kanal sisleme (sıcak sisleme) yöntemiyle uygulamalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Kaynak

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Gaziantep’te vektörel mücadele sürüyor – İGF HABER için yorumda bulun

    Gaziantep’te vektörel mücadele sürüyor – İGF HABER için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Gaziantep’te vektörel mücadele sürüyor – İGF HABER için ilk yorumu yapabilirsin.