En genç nüfuslu ilçede bir yılda 440 nikah kıyıldı

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli’nin en fazla genç nüfusa sahip ilçesi olan Dilovası’nda nikah işlemleri de her yıl artarak devam ediyor.

2022’de de Dilovası Belediyesi Evlendirme Memurluğu’na müraacat eden 440 çiftin nikâhı belediye binası içerisinde yer alan nikah salonlarında gerçekleşti.  

Başkan Hamza Şayir, genç çiftlerin mutluluklarına ortak olduklarını belirterek “Toplumumuzda en önemli kurumların başında evlilik gelmektedir.  Aile kurumu, hem birey, hem de toplum için hayati önem taşımaktadır. Aile olmak bizi biz yapan en önemli değerlerimizden birisidir. Çok iyi biliyoruz ki “Mutlu toplum, mutlu aile” ile başlar. Onun için gençlerimizin mutlu bir evlilik yapabilmeleri için her daim yanlarında olmaya gayret ediyoruz. 2022 yılında da belediyemize başvuran 440 genç çiftimizin mutluluklarına ortak olmanın sevinci ile kendilerine ömür boyu mutluluklar diliyorum” dedi.

Kaynak

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. En genç nüfuslu ilçede bir yılda 440 nikah kıyıldı için yorumda bulun

    En genç nüfuslu ilçede bir yılda 440 nikah kıyıldı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak En genç nüfuslu ilçede bir yılda 440 nikah kıyıldı için ilk yorumu yapabilirsin.