Deniz dibi temizliği Gümüşlük'te devam etti

Bodrum’un Türkbükü Mahallesi’nde başlayan ve yarımada koylarında devam eden 2023 yılı Deniz Dibi Temizlik Kampanyası bu hafta, Gümüşlük Liman bölgesinde gerçekleşti.

MUĞLA (İGFA) –“Denize En Çok Mavi Yakışır” sloganıyla başlatılan Deniz Dibi Temizliği Etkinliğinin bu yılki dördüncü durağı Bodrum’un Gümüşlük Limanı oldu.

Bodrum Belediyesi Destek Hizmetleri ile Temizlik İşleri Müdürlüğü organizasyonunda gönüllü dalış ekibi ile gerçekleştirilen temizlik kampanyasında İnsansız Deniz Yüzeyi Temizleme Aracı ile deniz yüzeyi temizliği de yapıldı.

128 KİLOGRAM ATIK TOPLANDI

Bodrum Belediyesi’nin gönüllü dalgıçlarından oluşan ekip; 6 kilogram plastik, 12 kilogram metal, 18 kilogram cam, 24 kilogram lastik, 60 kilogram elektronik ve 8 kilogram diğer atıklar olmak üzere toplamda 128 kilogram atık topladı. Çalışma sonunda toplanan atıklar Bodrum Belediyesi 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ne nakledildi. Temizlik kampanyasının Gümüşlük etabı yaklaşık iki saat sürdü.

Deniz Dibi Temizliği 16 Ağustos Çarşamba günü Turgutreis’te devam edeceği öğrenildi.

Kaynak : İGFA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Deniz dibi temizliği Gümüşlük'te devam etti için yorumda bulun

    Deniz dibi temizliği Gümüşlük'te devam etti için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Deniz dibi temizliği Gümüşlük'te devam etti için ilk yorumu yapabilirsin.