CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Kobani Davası Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Kılıçdaroğlu, Kobani Davası Kararlarına Tepki Gösterdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kobani davasında çıkan kararlar hakkında sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, “Samimiyet ve Cesaret Gerek!” diyerek başladığı mesajında hukuksuz kararlara karşı durduğunu vurguladı.

Demirtaş ve Yüksekdağ’ın Yanında Olduğunu Belirtti

Kılıçdaroğlu, eski HDP eş başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın yargılandığı davada verdikleri mücadeleyi desteklediğini ve onları yalnız bırakmayacağını belirtti. Demirtaş’ın tutuklanmasını eleştirerek, hukuksuzluğa karşı ses çıkaracağını dile getirdi.

Siysal Tutukluların Yanında Olduğunu Vurguladı

Kılıçdaroğlu, siyasi tutsakların ödediği bedelin dokunulmazlıkların kaldırılması değil, halkın yanında dik durmaları olduğunu ifade etti. Adaletin değil gücün yanında duranlara karşı çıktığını ve demokrasiye inanan herkesle mücadele etmeye devam edeceğini belirtti.

Demirtaş ve Atalay’ın Haklarını Savunacağını Duyurdu

Kılıçdaroğlu, bütün siyasi partilerde mücadele eden ve bedel ödeyen arkadaşlarının haklarını savunmaya devam edeceğini vurgulayarak, Demirtaş ve Atalay’ın yanında olduğunu belirtti.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Gündem
  • CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Kobani Davası Hakkında Açıklamalarda Bulundu
  1. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Kobani Davası Hakkında Açıklamalarda Bulundu için yorumda bulun

    CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Kobani Davası Hakkında Açıklamalarda Bulundu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Kobani Davası Hakkında Açıklamalarda Bulundu için ilk yorumu yapabilirsin.