A Milli Kadın Voleybol Takımı 22 Maç Sonra Mağlup Oldu

Antalya’da Yenilgi

Antalya’nın ev sahipliği yaptığı ilk hafta mücadelelerine mağlubiyetle başlayan A Milli Kadın Voleybol Takımı, 22 maçlık yenilmezlik serisini sonlandırdı. Antalya Spor Salonu’nda gerçekleşen karşılaşmada, Türkiye ve Japonya arasındaki mücadele nefes kesti.

İlk Sette Üstünlük Japonya’nın

Milletler Ligi’nde bu seneki ilk sınavını veren dünya birincisi “Filenin Sultanları”, karşılaşmanın ilk setini 25-23 kaybetti. Türkiye, rakibine karşı mücadele etse de Japonya ilk seti kazanmayı başardı.

Setler Karşılıklı Alındı

İkinci sette de geri düşen Türkiye, Japonya karşısında direnç gösterse de seti 25-21 kaybetti. Üçüncü sette toparlanan “Filenin Sultanları”, seti 25-23 kazanarak farkı 2-1’e getirdi. Dördüncü sette ise Türkiye öne geçti ve 25-20’lik skorla seti kazandı.

Maçın sonucunu belirleyen beşinci sette ise Türkiye, Japonya’ya 15-11 yenilerek maçtan 3-2 mağlubiyetle ayrıldı.

Yenilmezlik Serisi Sona Erdi

A Milli Kadın Voleybol Takımı, 22 maçlık yenilmezlik serisini Japonya karşısında kaybederek noktaladı. Son yenilgisini 28 Haziran 2023’te Japonya’ya karşı almıştı. Takım, 22 maçlık serisi boyunca Milletler Ligi, CEV Avrupa Şampiyonası ve Paris 2024 Olimpiyat Oyunları Elemeleri’nde zaferler elde etmişti.

İkinci Maç Hollanda ile

A Milli Kadın Voleybol Takımı, Milletler Ligi’ndeki ikinci maçında Hollanda ile karşı karşıya gelecek. Mücadele, yarın saat 20.00’de TRT Spor Yıldız’dan canlı yayınlanacak. Diğer maçlarda ise Almanya-İtalya ve Bulgaristan-Japonya karşı karşıya gelecek.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. A Milli Kadın Voleybol Takımı 22 Maç Sonra Mağlup Oldu için yorumda bulun

    A Milli Kadın Voleybol Takımı 22 Maç Sonra Mağlup Oldu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak A Milli Kadın Voleybol Takımı 22 Maç Sonra Mağlup Oldu için ilk yorumu yapabilirsin.