Dededen toruna Murat 124 sevdası

İZMİR (İGFA) – İzmir’de Yıldırım Şen Sürücü Kurslarının işletmecisi Feti Şen, 1972 yılında İzmir Narlıdere eğitmenliğine başlayan babasının kullandığı aracın aynısını alıp restore ettirdi. Fabrika çıkışından daha güzel hale gelen nostaljik aracı görenler yolda durdurup fotoğraf çekiliyor.

Feti Şen, o yıllarda sürücü eğitimlerinin bu araçlarla yapıldığını anımsatarak, “Biz yıllarca ekmek yediğimiz bu araçları unutmadık. Tekrardan benzer bir aracı restore ettik. Bunun gururunu taşıyorum. Babamdan almış olduğum bayrağı bende oğluma aktarıyorum. Oğlumda babasından ve dedesinden gördüğü şekilde devam ediyor. Murat 124 bizim için ayrı bir önem taşır. Bu araç hep bizim kursumuzun önünde olacak” dedi.

“HIZ İÇİN DEĞİL HAZ İÇİN…”

“Bu araçlar hız için değil haz içindir” diyen Şen,  “Yavaş ve keyifli sürülür. Çok bakım ister, narindir. İlgi isteyen herşey bana göre ayrı bir güzeldir” dedi.

Kaynak

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Dededen toruna Murat 124 sevdası için yorumda bulun

    Dededen toruna Murat 124 sevdası için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Dededen toruna Murat 124 sevdası için ilk yorumu yapabilirsin.