AK Parti'den itirazlara yanıt gecikmedi: Hiçbir engel yoktur!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üçüncü kez adaylığına ilişkin Yüksek Seçim Kurulu’na yapılan itiraz başvurularının ardından, “Cumhurbaşkanımızın adaylığı önünde hiçbir engel yoktur” ifadesini bir kez daha yeniledi.

ANKARA (İGFA) – AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, YSK’ya yapılan itirazlarla ilgili şunları vurguladı:

“Aylar önce açıkladığımız gibi Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan, Cumhur İttifakı olarak Cumhurbaşkanı adayımızdır. Bu adaylığa karşı bazı partilerin YSK’ya itiraz ettiği basına yansıdı.

Cumhurbaşkanımızın adaylığı önünde hiçbir engel yoktur. Cumhurbaşkanımızın bu seçimlerde yeniden aday olduğunu aylar öncesinden açıklamıştık. Nitekim usulüne uygun şekilde adaylık başvurusu yapılmıştır..

Cumhurbaşkanımız milletimizin iradesine sımsıkı bağlılıkla sürdürdüğü siyasi hayatına, demokrasinin ve sandığın gücüne inanarak devam etmektedir.

“SABİH KANADOĞLU ZİHNİYETİ VURGUSU

Cumhurbaşkanımızın adaylığı konusunda üretilmeye çalışılan sözde tartışma hukuki değil, hukuk dışı yollarla siyasete yön vermeye çalışan kötü alışkanlıkların depreştiğini göstermektedir… Daha önce de ifade etmiştik: Bu tür söylemler, siyaseti kurgulamaya çalışan masaların gizli ortağının “Sabih Kanadoğlu zihniyeti” olduğunu ve bu tartışmaların vesayet zihniyetinden beslendiğini ortaya koymaktadır.

Türkiye, demokratik süreçlere yalnızca aziz milletimizin yön verdiği bir noktaya gelmiştir. Geçmişin vesayet zihniyetinden ilham alan girişimlerin bu gerçeği gölgelemesi mümkün değildir. Sözün özü; milletimizin sahip olduğu demokrasi sandığına hiç kimse ipotek koyamaz!

Demokratik seçimlerle milletin adayıyla yarışmaktan korkan çevreler, Cumhurbaşkanımızın önüne siyasi hayatı boyunca çeşitli engeller çıkardılar. Bu yaklaşım, Cumhurbaşkanımızla demokrasi meydanında yarışmaktan korktuklarının itirafı olmaktan başka işe yaramadı.

Söz ve karar milletindir! Milletimiz, siyasi pazarlıklar yoluyla ülkemizin geleceğine dair kumar oynamak isteyenlere sandıkta bir kez daha demokrasi dersi verecektir”Kaynak : İGFA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. AK Parti'den itirazlara yanıt gecikmedi: Hiçbir engel yoktur! için yorumda bulun

    AK Parti'den itirazlara yanıt gecikmedi: Hiçbir engel yoktur! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak AK Parti'den itirazlara yanıt gecikmedi: Hiçbir engel yoktur! için ilk yorumu yapabilirsin.