Sakarya'nın veteriner ekibi Antakya'da can dostlarının yanında

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin afet bölgesine gönderdiği veteriner ekibi Antakya’da 300 aşkın can dostuna tıbbi müdahalede bulundu.

SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin afet bölgesine gönderdiği veteriner ekibi Antakya’da enkaz altından çıkan can dostlarına tıbbi destek sağlıyor.

Malzeme ve ekipman yüklü mobil tedavi aracıyla çalışmalarını yürüten Büyükşehir ekibi günde ortalama 300 hayvanı muayene ederken 20 evcil kediyi ise çipli hayvan sisteminden sahiplerine kavuşturdu.

Almanya’dan gelen veteriner hekimlerle de ortak çalışma yürüten Büyükşehir ekibi depremzede hayvanların barınma ve yiyecek ihtiyaçlarını karşılıyor.

Antakya’da çalışmalarına başlayan ekip günde ortalama 300 hayvana tıbbi müdahalede bulunuyor.

İhbarlar üzerine harekete geçen ekip topladıkları can dostlarımızın kontrolünü ve genel muayenesini gerçekleştirdikten sonra Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin Antakya’da bulunan Sahipsiz Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne ulaştırıyor. Toplanan ve vatandaşlar tarafından merkeze getirilen can dostlarının çiplerinin olup olmadığı kontrol ediliyor, çipli hayvanların sahiplerine ulaşılıp teslim ediliyor. Büyükşehir ekibi şu ana kadar 20 kediyi çip sistemi üzerinden sahiplerine kavuşturdu.

Kaynak : İGFA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Sakarya'nın veteriner ekibi Antakya'da can dostlarının yanında için yorumda bulun

    Sakarya'nın veteriner ekibi Antakya'da can dostlarının yanında için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sakarya'nın veteriner ekibi Antakya'da can dostlarının yanında için ilk yorumu yapabilirsin.