Zamanla Yarışarak Projeyi Devam Ettiriyoruz

Sivas’ın içme suyu ihtiyacını karşılayan 4 Eylül Barajı’na, Hafik ilçesindeki Pusat Özen Barajı’ndan su takviyesi yapılması amacıyla başlanan isale hattında çalışmalar hummalı şekilde devam ediyor.

 

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, DSİ 19. Bölge Müdürü Zafer Aslan ile birlikte Seyfebeli, Organize Sanayi Bölgesi ve Çayboyu bölgesinde devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek bilgi aldı.

 

Kent için büyük önem taşıtan projeyi adım adım takip ettiklerini ifade eden Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Son günlerdeki yağışlı havadan sonra arazi şartları zorlaştı. Gerek yüklenici firma, gerekse DSİ Bölge Müdürlüğümüz yoğun bir çalışma ile hız kesmeden devam ediyorlar. Zamanla yarışarak projeyi devam ettiriyoruz. Yağış olsa da, şartlar zorlaşsa da inşallah fedakârca çalışarak Sivas’ın su sorununu çözecek projenin ilk etabını en kısa zamanda bitirmeyi arzuluyoruz.” dedi.

 

Bilgin, “Hemşehrilerimiz doğal olarak sıkıntılarla karşı karşıya kalıyorlar. Şehrimizde planlı su kesintileri devam ediyor. Bu doğrultuda hemşehrilerimizden anlayış bekliyoruz. Hiç kimse su kesintisi yapmayı arzulamaz ama ortada bir gerçek var. Büyük bir proje, zor bir proje, bunun projelendirilme aşamasından ihale süreci ve yapım aşamasıyla birlikte çalışmalarımız devam ediyor. Şimdi son dönemecindeyiz, kısa sürede de tamamlayarak şehirdeki su seviyesini normale döndüreceğiz. Ben bu noktada hemşehrilerimize gösterdikleri anlayıştan dolayı teşekkür ediyorum. Ekiplerimize de bu zorlu şartlarda fedakârca çalıştıkları için teşekkür ediyorum. İnşallah çalışmalarımızı kısa sürede tamamlayarak sorunu ortadan kaldıracağız.” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Zamanla Yarışarak Projeyi Devam Ettiriyoruz için yorumda bulun

    Zamanla Yarışarak Projeyi Devam Ettiriyoruz için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Zamanla Yarışarak Projeyi Devam Ettiriyoruz için ilk yorumu yapabilirsin.