YKS 2024 Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

YKS Sonuçları

8-9 Haziran 2024 tarihlerinde gerçekleşen YKS’ye katılan milyonlarca aday, heyecanla sonuçları bekliyor. ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden YKS sonuçları açıklandığı anda öğrenilebilecek.

YKS Sonuçları Açıklanma Tarihi

YKS sonuçları için ÖSYM tarafından belirlenen tarih, 17 Temmuz 2024 Çarşamba günü olarak duyuruldu.

YKS Tercihleri Ne Zaman Başlayacak?

ÖSYM, tercihler için henüz bir tarih açıklamadı. Ancak geçtiğimiz yıllarda sonuçlar 20 Temmuz’da açıklanmış, tercihler ise 27 Temmuz’da başlamıştı. Bu yıl da sonuçların açıklanmasının ardından tercihlerin ertesi hafta başlaması bekleniyor.

YKS Sonuçları Nasıl Öğrenilecek?

Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek. Adaylar, sınav sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin resmi internet sitesi olan https://sonuc.osym.gov.tr adresinden veya mobil uygulamasından öğrenebileceklerdir. Ayrıca, internet sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmündedir.

YKS Soru ve Cevapları

YKS’nin üçüncü oturumu olan Yabancı Dil Testi (YDT) tamamlandı. YKS’nin tüm oturumları sona erdi ve 2024 YKS soru kitapçıkları ile cevap anahtarları yayımlandı. Adaylar, YKS cevap anahtarı kitapçığını ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden erişebilirler.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. YKS 2024 Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? için yorumda bulun

    YKS 2024 Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak YKS 2024 Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? için ilk yorumu yapabilirsin.