Yeni Tasarımlı Karnelerde Sosyal Etkinliklere Yer Verilecek

Karneler Değişiyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ortaokul öğrencilerine, sosyal etkinliklere katılım durumlarının da işleneceği yeni tasarımlı karneler dağıtacak. Bu karnelerde sadece ders notları değil, sosyal etkinlikler de yer alacak.

Beş Başlıkta Değerlendirme

Öğrencilerin sosyal etkinlikleri, karnelerde “bilimsel”, “kültürel”, “sanatsal”, “sportif” etkinlikler ve “toplum hizmeti” olmak üzere 5 ana başlıkta değerlendirilecek.

Öğrencilerin Sosyal Başarıları Görünür Olacak

Öğrencilerin akademik başarılarına ek olarak, sosyal başarıları da karnelerde yer alacak. Bu sayede öğrenciler, yaptıkları sosyal faaliyetlerle de karnelerde kendilerini gösterebilecekler.

İlgi Alanları Erkenden Tespit Edilebilecek

Bakanlığın yeni uygulaması ile öğrencilerin sosyal etkinliklerine ilişkin kayıtlar, rehberlik hizmetlerine kaynaklık edecek şekilde e-Okul sisteminde tutulacak. Bu sayede öğrencilerin ilgi alanları daha erken tespit edilebilecek.

Üç Kategoride Sosyal Etkinlikler

Öğrencilerin gerçekleştirdiği sosyal etkinlikler için “okul etkinlikleri”, “merkezi etkinlikler” ve “okul dışı bireysel etkinlikler” olmak üzere 3 ayrı kategori belirlenecek.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Yeni Tasarımlı Karnelerde Sosyal Etkinliklere Yer Verilecek için yorumda bulun

    Yeni Tasarımlı Karnelerde Sosyal Etkinliklere Yer Verilecek için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yeni Tasarımlı Karnelerde Sosyal Etkinliklere Yer Verilecek için ilk yorumu yapabilirsin.