Yeni kok bataryası bu yıl devreye alınacak

Sina ÇILADIR / ZONGULDAK (İGFA) – 1965 yılından bu yana ürettiği yüksek kalitedeki yerli çelikle Türkiye sanayisine katkı sağlayan Türkiye’nin ilk entegre yassı çelik üreticisi Erdemir, enerji verimliliğini, üretim kapasitesini ve performansını artıracak yatırımlarını sürdürüyor. Bu kapsamda Erdemir’in kuruluşundan bu yana aralıksız hizmet veren birinci ve ikinci bataryalarının yerini alacak olan, yıllık 800 bin ton kapasiteli dördüncü kok bataryasının Cumhuriyet’in 100’üncü yılında devreye alınması hedefleniyor.

YÜKSEK TEKNOLOJİYLE DONATILACAK

Sorumlu üretim ve sürdürülebilirlik anlayışıyla yatırımlarını planlarken, mevcut en iyi teknikleri (EU Best Available Techniques- BAT) ve çevresel etkilerini dikkate alan Erdemir’in dördüncü kok bataryası, toz toplama filtre sistemleri ve yüksek seviye otomasyonu gibi birçok yüksek teknolojik özelliğe sahip olacak. Yeni batarya, şirketin çevre performansını artırırken, ithal kok alımının azaltılmasını da sağlayacak.

Erdemir, 2023-2024 döneminde de verimliliğe yönelik yeni yatırımları devreye alacak.

Kaynak

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Yeni kok bataryası bu yıl devreye alınacak için yorumda bulun

    Yeni kok bataryası bu yıl devreye alınacak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yeni kok bataryası bu yıl devreye alınacak için ilk yorumu yapabilirsin.