‘Yaşayan Bursa’ Gemlik’te anlatıldı

Bursa’nın tarihi ve kültürel değerlerine yönelik farkındalık oluşturmak ve kentlilik bilincine sahip nesiller yetiştirilmesi amacıyla Büyükşehir Belediyesi’nin İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlendiği ‘Yaşayan Geçmişi ile Bursa Okulunuzda’ projesi, Gemlikli öğrencilerle buluştu.

BURSA (İGFA) – Merkeze uzak ilçelerde orta dereceli okullarda eğitimine devam eden öğrencilere Bursa’nın tarihi ve kültürel değerlerini anlatmak betparti amacıyla düzenlenen projede, liseli gençlere UNESCO Dünya Kültür Mirası alanları ve UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı betparti giriş tanıtılıyor.

Bursa’nın değerlerine yönelik farkındalık uyandırmak ve kentlilik bilincini aşılamak amacını taşıyan projede, 2022-23 eğitim öğretim yılı bahar döneminde 6 lise ve 2 ortaokulda toplam 1150 öğrenciye ulaşıldı. Gemlik’teki Hisar Anadolu, Koza Mesleki ve Teknik Anadolu, Celal Bayar Anadolu, Anadolu İmam Hatip,  Gemlik Mesleki ve Teknik Anadolu, Roda İmam Hatip Liseleri ile Şehit Mehmet Koray Pınar ve Şehit Mehmet Güngör Ortaokulu öğrencileri, Bursa’nın yaşayan geçmişi ile tanışmış oldu.

Proje kapsamında daha önce Keles, Harmancık, Büyükorhan, Orhaneli, Karacabey, İznik, Yenişehir ilçelerinde hizmet verildi.

Kaynak : İGFA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. ‘Yaşayan Bursa’ Gemlik’te anlatıldı için yorumda bulun

    ‘Yaşayan Bursa’ Gemlik’te anlatıldı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ‘Yaşayan Bursa’ Gemlik’te anlatıldı için ilk yorumu yapabilirsin.