UEDAŞ’tan Uludağ için özel ekip

BURSA (İGFA) –Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’da 5 milyondan fazla nüfusa elektrik dağıtım hizmeti sağlayan UEDAŞ’ın 620 kişilik saha ekibi, yeni yıla görev başında girecek.

Abonelerine güvenilir ve kesintisiz enerji hizmeti sağlamak adına çalışmalarını yürüten ekipler, 174 saha aracı ve 1 adet paletli kar aracı ile sahada çalışmalarını sürdürecek.

Güney Marmara Bölgesi’nde UEDAŞ’ın saha ekiplerinin yanı sıra elektrik şebekesinin 7/24 uzaktan kontrol ve kumanda faaliyetlerini sağlayan SCADA sisteminin yardımıyla da enerji tedariği kesintisiz sağlanacak. Saha çalışanları, kesintilere en kısa sürede müdahale ederek vatandaşların mağduriyet yaşamaması için yılbaşı gecesi çalışmaya devam edecek.

ULUDAĞ İÇİN ÖZEL EKİP

Türkiye’de kış turizminin önemli noktalarından biri olan Bursa Uludağ’da sezonun açılmasıyla birlikte saha ekiplerinin de nöbeti başladı. 30 kilometrelik enerji hattı ve yaklaşık 10 MW enerji yükü bulunan Beyaz Cennet’te nöbet tutan ekipler, araç ulaşımına uygun olmayan hatlara yaya ilerleyerek müdahale ediyor.

Kaynak

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

  1. UEDAŞ’tan Uludağ için özel ekip için yorumda bulun

    UEDAŞ’tan Uludağ için özel ekip için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak UEDAŞ’tan Uludağ için özel ekip için ilk yorumu yapabilirsin.