Uçuş Görevlilerinin Gizli Görevleri Ortaya Çıktı!

‘Uçuş görevlilerinin asıl görevleri neler?’ sorusunun cevabı şaşırtıcı olabilir.

‘Uçağa bindiğinizde, genellikle kabin ekibinin hem dost canlısı hem de profesyonel tavırlarıyla selamlanırsınız. Bu karşılama birçok kişinin hoşuna gitse de, aslında yolcuları hoşnut etmekten daha fazlasını barındırıyor. Uçuş görevlilerinin, yolcuların refahını sağlamak, yiyecek-içecek ikramı yapmak ve güvenliği sağlamak dışında görünenden daha fazla işi bulunuyor.’

Mrs Miva’nın TikTok Videosu Olay Yarattı!

Kendisi de uçuş görevlisi olan Mrs Miva isimli bir TikTok kullanıcısı paylaştığı videoda, ilgi çekici sektör sırrını ortaya çıkardı. İçerik üreticisi, “Uçuş görevlinizin sizi yalnızca nezaket amacıyla değil, aynı zamanda uçamayacak kadar sarhoş veya hasta olup olmadığınızı kontrol etmek için de selamladığını biliyor muydunuz?” açıklamasında bulundu.

Beğeni ve Şaşkınlık!

Açıklama bir milyonun üzerinde beğeni topladı ve çok sayıda kullanıcıyı tamamen şaşkına çevirdi. Görünüşe göre pek çok kişi kapıdaki bu gizli analizden habersizdi. Bir sosyal medya kullanıcısı şaşkınlığını dile getirerek, “Bir dakika, uçağa bindiğimde bana hep nereye oturduğumu soruyorlar, bunun bir nedeni mi var?” dedi. Bir başkası da şunu ekledi: “Uçmak için güvenilir olup olmadığınızı görmek ve acil bir durumda yardım edebilmek için.” Üçüncü bir kişi de, “Şüpheli bir davranış arıyoruz.” derken dördüncü bir kişi de, “Acil bir durum için en iyi adayları seçiyoruz.” diye espri yaptı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Uçuş Görevlilerinin Gizli Görevleri Ortaya Çıktı! için yorumda bulun

    Uçuş Görevlilerinin Gizli Görevleri Ortaya Çıktı! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Uçuş Görevlilerinin Gizli Görevleri Ortaya Çıktı! için ilk yorumu yapabilirsin.