Türkiye’de Ünlü Leylek Yaren ve Balıkçı Adem’in Dostluğu Film Oldu

Bursa’nın Karacabey ilçesindeki Eskikarağaç Köyü’nde Özel Dostluk

Türkiye’yi Avrupa Leylek Köyleri ağında temsil eden tek köy olan Bursa’nın Karacabey ilçesine bağlı leylek köyü Eskikarağaç’ta yaşanan balıkçı Adem Yılmaz ile Yaren leyleğin dostluğu milyonlar tarafından grandbetting ilgiyle takip edilen bir hikâyeye dönüştü. Geçen 12 yılda her göç zamanı geldiği köyde Adem Yılmaz’ın kayığına konan Yaren, bu yıl da geldi. Yaren leyleğin, balıkçı Yılmaz’ın grandbetting giriş kayığındaki geleneksel pozu, doğa ve yaban hayatı fotoğrafçısı Alper Tüydeş tarafından kayda alındı.

Film Yapıldı ve Belediye Başkanı Ziyaret Etti

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Adem Yılmaz’ı ziyaret ederek “Gözün aydın” dedi. Yaren’in yuvasının grandbetting twitter canlı yayınla izlenebileceğini belirten Özkan, www.yarenleylek.com internet adresi üzerinden 7/24 canlı yayın olduğunu duyurdu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Türkiye’de Ünlü Leylek Yaren ve Balıkçı Adem’in Dostluğu Film Oldu için yorumda bulun

    Türkiye’de Ünlü Leylek Yaren ve Balıkçı Adem’in Dostluğu Film Oldu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Türkiye’de Ünlü Leylek Yaren ve Balıkçı Adem’in Dostluğu Film Oldu için ilk yorumu yapabilirsin.