Türkiye, Avrupa Hava Trafik Yoğunluğunda 3’üncü Sırada!

Türkiye, EUROCONTROL Performans İnceleme Birimi Raporuna Göre 3’üncü Sırada

Türkiye, Avrupa Hava Seyrüsefer Emniyeti Teşkilatı (EUROCONTROL) Performans İnceleme Biriminin 15 Haziran’daki ölçümlerine göre 5 bin 573 uçuşa seyrüsefer hizmeti verdi. Bu sonuçla Türkiye, teşkilata üye 41 ülke arasında hava sahası en yoğun 3’üncü ülke konumuna yükseldi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı: Türkiye Havacılıkta Önemli Bir Aktarma Merkezi Haline Geldi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, yaptığı yazılı açıklamada, tüm ulaşım modlarına yapılan yatırımların Türkiye’yi dünya genelinde ve Avrupa’da söz sahibi ülke konumuna getirdiğini vurguladı. Bakan Uraloğlu, Türkiye’nin havacılık alanında önemli bir aktarma merkezi haline geldiğini belirterek, “Türkiye’deki hava yolu trafiği her geçen gün artıyor.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’deki Hava Trafik Yoğunluğu Artıyor!

Bakan Uraloğlu’nun paylaştığı verilere göre, 15 Haziran’da ülkemizdeki havalimanlarına iniş kalkış yapan uçak sayısı bir önceki yıla oranla yüzde 17,8 artarak 4 bin 227’ye ulaştı. Bu rakam, 2023 yılının aynı gününde kaydedilen 3 bin 587 uçuş sayısını geride bıraktı. Uraloğlu, Türkiye’nin hava trafik sayılarının her geçen gün artmasıyla Avrupa çapında zirveye ilerleyeceklerine olan inancını dile getirdi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Türkiye, Avrupa Hava Trafik Yoğunluğunda 3’üncü Sırada! için yorumda bulun

    Türkiye, Avrupa Hava Trafik Yoğunluğunda 3’üncü Sırada! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Türkiye, Avrupa Hava Trafik Yoğunluğunda 3’üncü Sırada! için ilk yorumu yapabilirsin.