Türk-İslam düşüncesinin 'kurucu aklı' Konya’da anılacak

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın himayelerinde, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi ile Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın destek ve katkılarıyla gerçekleştirilen “Türk-İslam Medeniyetinin Kurucu Aklı: Siraceddin Urmevi” projesi kapsamında, 20-21 Ekim 2023 tarihlerinde Konya’da sempozyum düzenlenecek.

KONYA (İGFA) –Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Konya Bölge Müdürü Taner Taşkıran, “20-21 Ekim 2023 tarihlerinde Konya Mevlana Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan “13. Yüzyıl Türk-İslam Düşüncesinin Kurucu Aklı: Siraceddin Urmevi” adlı sempozyumda uzman akademisyenlerin katılımlarıyla dönemin siyasi ve sosyal yapısı yanında Siraceddin Urmevî’nin mantık, felsefe, kelam ve hukuk anlayışını ve düşünce dünyamıza katkıları incelenecektir” dedi.

Sempozyumun Siraceddin Urmevi’ye ve onun düşünce dünyasına hasredilmiş ilk sempozyum olma özelliğini taşıdığını dile getiren Taşkıran, Siraceddin Urmevi’nin türbesinde anma programı düzenleneceğini kaydetti.

Kaynak : İGFA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Türk-İslam düşüncesinin 'kurucu aklı' Konya’da anılacak için yorumda bulun

    Türk-İslam düşüncesinin 'kurucu aklı' Konya’da anılacak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Türk-İslam düşüncesinin 'kurucu aklı' Konya’da anılacak için ilk yorumu yapabilirsin.