TSYD engel tanımayan sporcuları onurlandıracak

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın himayesinde, Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin (TSYD) ev sahipliğinde, Türkiye’de ilk kez engelli sporculara yönelik ‘’Engelsiz Ödül Töreni’’ düzenlenecek. İstanbul’da 4 Mayıs’ta düzenlenecek törende, 10 kategoride ödüller sahiplerini bulacak.

İSTANBUL (İGFA) – Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın himayesinde, Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin (TSYD) ev sahipliğinde, Türkiye’de ilk kez engelli sporculara yönelik ödül töreni düzenlenecek.

Petrol Ofisi’nin ana sponsorluğunda başta Paralimpik Oyunlar olmak üzere tüm engelleri aşarak uluslararası arenada Türkiye’ye büyük zaferler yaşatan milli sporcularımız, 4 Mayıs Perşembe akşamı İstanbul Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek “TSYD- Petrol Ofisi Engelsiz Ödül Töreni’nde pikerbet onurlandırılacak.

Cumhuriyetimizin 100. yılı, TSYD’nin ise 60. yılının kutlandığı bu anlamı yılda düzenlenecek gecede, 10 kategoride ödüller sahiplerini bulacak. Spor camiasının bir araya geleceği bu anlamlı gece, S Sport Kanalı’ndan canlı yayınlanacak.

BAKAN KASAPOĞLU: AY-YILDIZLI FORMAMIZI GURURLA TAŞIYAN MİLLİ SPORCULARIMIZI ONURLANDIRACAĞIZ

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, düzenlenecek ödül gecesinin önemine dikkat çekti.

Bakan Kasapoğlu, Türk sporunun hiçbir engel tanımadan her alanda zirveyi hedeflediğini vurgulayarak, “Sporda erişilebilirlik politikamız doğrultusunda Türkiye’de engelli vatandaşlarımızın, son 21 yılda hayatın her alanında olduğu gibi spora da katılımı çok ciddi anlamda artış gösterdi. Bunun en büyük örneğini ise madalya sayımızda rekorların kırıldığı 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda yaşadık. Sporcularımızın her daim yanındayız. Şimdi, onların herkese örnek olan inançlarını, azimlerini ödüllendirme zamanı” ifadelerini kullandı.

Türkiye Yüzyılı’nın başlangıcında sporda da önemli hedeflerin olduğunu belirten Kasapoğlu, “Cumhuriyetimizin 100. yılında, Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin de 60. yılında, önemli bir geceye ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşayacağız. İlk kez düzenlenecek bu geceyi, engel tanımayarak şanlı Türk Bayrağımızı  her platformda göndere çeken, ay-yıldızlı formamızı gururla taşıyan milli sporcularımızla onurlandıracağız. Bugüne kadar engelli sporcu camiamız özelinde yapılmış ilk ödül töreni olacak organizasyonu, Türk sporunda farkındalığı ortaya koyması adına, önemli ve değerli bir adım olarak görüyorum. Böylesine pikerbet giriş anlamlı bir gecenin gelenekselleşerek devam edeceğini temenni ediyorum” şeklinde görüş belirtti.

 

OĞUZ TONGSİR: “ORGANİZASYONUN EV SAHİBİ OLDUĞUMUZ İÇİN GURURLARIN EN BÜYÜĞÜNÜ YAŞIYORUZ”

TSYD Genel Başkanı Oğuz Tongsir, Türkiye’de ilk kez düzenlenecek böylesine özel bir geceye ev sahipliği yapacak olmanın gururunu yaşadıklarını vurguladı.

Oğuz Tongsir, TSYD’nin çok büyük bir aile olduğunu, sporu ve sporcuyu her zaman desteklediklerinin altını çizerek, “Biz TSYD olarak mücadele eden, ter döken, ülkesine madalya getirmek için canını dişine takan insanların engelli olduğuna asla inanmıyoruz.  Bunun içindir ki Türkiye’de ilk kez düzenlenecek bu ödül töreninin adı TSYD ENGELSİZ ‘dir ” diye konuştu.

 MEHMET ABBASOĞLU: “BU ÖZEL ORGANİZASYONUN ANA SPONSORU OLMAKTAN ONUR DUYUYORUZ “

Petrol Ofisi Grup CEO’su Mehmet Abbasoğlu, Petrol Ofisi olarak Türk sporunun her zaman destekçisi olduklarını vurgulayarak şunları kaydetti:

“Petrol Ofisi Grubu olarak Türkiye’de bir ilk olan bu çok önemli organizasyonun ana sponsoru olmaktan onur duyuyoruz. Fırsat eşitliği sosyokültürel gelişimin hayati kriterlerinden biri. Engelsiz spor anlayışı Türkiye’nin yarınları için büyük önem teşkil ediyor. Sporcularımızın dünyaya yayılan başarılarından aldığımız ilhamla onlarla birlikte yol almaya, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında ülkemizin muazzam potansiyeline katkı sağlamaya gururla devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 ÖDÜL SAHİPLERİNİ TSYD ÜYELERİ VE SPORSEVERLER BELİRLEYECEK

Gecede ödül alacak isimler yapılacak dijital oylamayla belirlenecek. Spor basınının her alanından yer alan TSYD üyeleri, haberlerini yaptığı, fotoğraflarını ve görüntülerini çektiği, yazılarını yazdığı sporcuların ödüllendirilmesi için oylamaya katılacak.

Türkiye’nin en önemli derneklerinden biri olan ve 2 bine yakın üyesi bulunan TSYD’nin organize ettiği gecede, üyelerinin dışında dijital oylamaya sporseverler de katılabilecek. Oy verme işlemi 30 Nisan Pazar günü sona erecek.

Sporseverler,  https://www.tsyd.org.tr/wp/?page_id=22487 linki üzerinden hem adaylar hakkında bilgi alabilecek hem de oy kullanılabilecek.

ÖDÜL KATEGORİLERİ VE ADAYLAR

Toplam 10 kategoride ödül verilecek gecede, 4 kategori oylamaya sunulacak.

YILIN MİLLİ TAKIMI  ÖDÜL ADAYLARI

GOLBOL KADIN MİLLİ TAKIMI, AMPUTE FUTBOL MİLLİ TAKIMI, İŞİTME ENGELLİLER VOLEYBOL MİLLİ TAKIMI, ÖZEL SPORCULAR KADIN DOWN MASA TENİSİ MİLLİ TAKIMI.

YILIN KADIN SPORCUSU ÖDÜL ADAYLARI

SEVDA ALTUNOLUK: (MİLLİ GOLBOL OYUNCUSU), KÜBRA KORKUT: (MİLLİ PARA TENİSÇİ), MERYEM BETÜL ÇAVDAR: (MİLLİ PARA TEKVANDOCU), MERVE YAZICI: (İŞİTME ENGELLİ MİLLİ TEKVANDOCU), DİLARA ÇEVİK (DOWN SENDROMLU MİLLİ ATLET).

YILIN ERKEK SPORCUSU ÖDÜL ADAYLARI

ABDULLAH ÖZTÜRK: (MİLLİ PARA MASA TENİSÇİ) NİHAT TÜRKMENOĞLU (MİLLİ PARA OKÇU), ÖMER GÜLERYÜZ (AMPUTE FUTBOL MİLLİ TAKIMI SPORCUSU),  EMİRHAN AKÇAKOCA (DOWN SENDROMLU MİLLİ ATLET), MEHMET ALİ YİĞİT (İŞİTME ENGELLİ MİLLİ GÜREŞÇİ).

YILIN ANTRENÖRÜ ÖDÜL ADAYLARI

OSMAN ÇAKMAK: (AMPUTE FUTBOL MİLLİ TAKIMI TEKNİK DİREKTÖRÜ), YUSUF KILINÇKAYA (PARA MASA TENİSİ MİLLİ TAKIM ANTRENÖRÜ), OSMAN ÇARKÇI (İŞİTME ENGELLİLER ERKEK VOLEYBOL TAKIMI BAŞANTRENÖRÜ), GÜLTEKİN KARASU (GOLBOL KADIN MİLLİ TAKIMI TEKNİK DİREKTÖRÜ), KEMAL YAŞKAFA (DOWN SENDROMLULAR MASA TENİSİ MİLLİ TAKIMI ANTRENÖRÜ).

Gecede ayrıca Azim Ödülü, Yılın Çıkış Yapan Sporcusu Ödülü, Vefa Ödülü, Sağlık Kahramanı Ödülü, Farkındalık Ödülü ve Yavuz Kocaömer Özel Ödülü de verilecek.

Kaynak : İGFA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. TSYD engel tanımayan sporcuları onurlandıracak için yorumda bulun

    TSYD engel tanımayan sporcuları onurlandıracak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TSYD engel tanımayan sporcuları onurlandıracak için ilk yorumu yapabilirsin.