Trump, South Carolina’da Büyük Zafer Kazandı

Trump, Haley’yi Geride Bıraktı

ABD’de 5 Kasım’da yapılacak başkanlık seçimleri için ön seçim süreci devam ederken, Cumhuriyetçi aday adayı Haley’nin memleketi ve bir dönem valiliğini yaptığı South Carolina’da eyalet yönetiminin düzenlediği ön seçimler tamamlandı.

Trump %60 Oyla Galip

Associated Press (AP) haber ajansının duyurduğu ve resmi olmayan sonuçlara göre, seçimlerde Trump oyların yaklaşık yüzde 60‘ını alırken, Haley yüzde 40 civarında kaldı.

Trump’tan Birlik Mesajı

Trump, Haley’nin memleketinde galip gelir gelmez yaptığı zafer konuşmasında, “Cumhuriyetçi Partiyi hiç bu kadar birlik içinde görmemiştim. (Bu galibiyeti) 15 dakika kutlayabilirsiniz. Sonra işimizin başına dönmeliyiz.” dedi.

Haley, Yarışa Devam Kararlı

Nikki Haley, South Carolina’daki ön seçimleri kaybetmesi halinde başkanlık yarışını bırakacağı yönünde çıkan haberlere tepki göstermiş, son seçmen oyunu kullanana kadar yarışa devam edeceği mesajını vermişti.

Trump ve Biden Önde Gidiyor

Demokrat Partide halen başkanlık görevini yürüten ABD Başkanı Joe Biden rakipsiz şekilde, Cumhuriyetçi Partide ise önceki ABD Başkanı Donald Trump en güçlü başkan aday adayı olarak ön seçim sürecini götürüyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Trump, South Carolina’da Büyük Zafer Kazandı için yorumda bulun

    Trump, South Carolina’da Büyük Zafer Kazandı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Trump, South Carolina’da Büyük Zafer Kazandı için ilk yorumu yapabilirsin.