Toroslar EDAŞ Gaziantep’te kış hazırlıklarını tüm gücüyle sürdürüyor

Her koşulda kaliteli ve kesintisiz enerji hedefiyle çalışmalarını sürdüren Toroslar EDAŞ, Gaziantep’te 2022 yılında da aralıksız sürdürdüğü bakım ve yatırım faaliyetlerine ek olarak kışın oluşabilecek olumsuzluklara karşı hazırlıklarını sürdürüyor.

 

Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş (Toroslar EDAŞ) Gaziantep’te kaliteli ve kesintisiz enerji için şehir merkezi dâhil 9 ilçenin farklı köy ve mahallelerinde 860 personel, 113 araç ile şebekenin tamamını gözden geçirerek bakım, yenileme ve yatırım çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

 

İl genelinde toplamda 481 milyon liraya ulaşan bütçeyle, arızaların gerçekleşmeden önlenmesi ve tüketicilerin rahat bir kış geçirmesi için yıl boyunca çalışmalarını sürdüren Toroslar EDAŞ, 70 adet dağıtım trafosu, 240 adet alçak gerilim saha dağıtım panosu ve 61 adet beton köşk tesis ederek çalışmalarını sürdürdü.

 

Araçların bakımları tamamlandı, malzemeler depolandı

Toroslar EDAŞ montajını gerçekleştirdiği 80 hücre, 1517 adet direk ve 1016 adet aydınlatma armatürüne ek olarak, 62 adet bina, 74 adet direk üstü trafo, 437 adet saha dağıtım kutusu ve 2.326 kilometre uzunluğundaki hattın bakımını tamamladı. Ayrıca şirket, 400 kilometre uzunluğunda yeraltı kablosu ve 69 kilometrelik enerji nakil hattı tesis ederek alternatif hatlarla elektrik kesintilerinin önüne geçmeyi hedefledi.

 

Alanında tecrübeli saha ekipleri ile gece gündüz teyakkuzda olan Toroslar EDAŞ, olağanüstü kış şartlarının neden olabileceği afet kaynaklı arıza ve kesintilere yönelik olarak da hazırlıklarını sürdürüyor.

 

Bu kapsamda şirket; yoğun kar veya fırtına gibi atmosfer kaynaklı afetlere karşı hazırladığı afet aksiyon planlarıyla oluşabilecek arızaların en kısa sürede giderilmesi için gerekli araç bakımlarını tamamladı, arıza onarımında ihtiyaç duyulabilecek teknik malzemeleri ise lojistik hizmet merkezlerinde depoladı. 

 

Destek ekipleri harekete geçmeye hazır

Başkent EDAŞ ve Ayedaş ile birlikte Enerjisa Enerji’nin 3 elektrik dağıtım şirketinden biri olan Toroslar EDAŞ, Gaziantep ’e ek olarak Adana, Hatay, Kilis, Mersin ve Osmaniye illerinde hizmet veriyor. 

 

Hizmet verdiği illerden birinde, yoğun kar, fırtına ya da sel gibi olağanüstü afetlere işaret eden meteoroloji tahminlerinin oluşması durumunda şirket, hizmet verdiği diğer illerden veya diğer Enerjisa Dağıtım Şirketleri’nden destek ekiplerini teyakkuza geçirebiliyor. 

 

Söz konusu meteorolojik tahminlerin gerçekleşmeye başlamasıyla Toroslar EDAŞ, kesintisiz enerji için söz konusu destek ekiplerini ilgili araç ve ekipmanlarıyla en hızlı şekilde afet bölgesine intikal ettirebiliyor.

 

 

Kaynak

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Gündem
  • Toroslar EDAŞ Gaziantep’te kış hazırlıklarını tüm gücüyle sürdürüyor
  1. Toroslar EDAŞ Gaziantep’te kış hazırlıklarını tüm gücüyle sürdürüyor için yorumda bulun

    Toroslar EDAŞ Gaziantep’te kış hazırlıklarını tüm gücüyle sürdürüyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Toroslar EDAŞ Gaziantep’te kış hazırlıklarını tüm gücüyle sürdürüyor için ilk yorumu yapabilirsin.