TMO: 13 siloda hasar büyük

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO)’nin Derince depolarındaki patlamayla ilgili TMO’dan yazılı açıklama geldi.

ANKARA (İGFA) – TMO Derince Silosu’nda saat 14.45 dolayında meydana gelen patlama dolayısıyla 13 adet silo kuyusu ve müştemilatı yapılarında hasar meydana geldiğini duyurdu.

Patlamanın toz sıkışması dolayısıyla olabileceği değerlendirilmekte olduğu ve detaylı teknik inceleme sonucunda sebebinin netleşeceği açıklandı.

TMO’nun yaptığı söz konusu yazılı açıklamada, “İlk bilgilere göre 12 yaralımız vardır. Yaralılar hastaneye kaldırılmış ve tedavi altına alınmıştır. Patlamada yaralanan personelimize acil şifalar diliyoruz” denildi.

Bu arada Derince Limanı’ndaki TMO silosunda buğday aktarımı sırasında yaşanan patlama sonrası Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’ne ait ekiplerin bölgede soğutma çalışmaları sürüyor.

Kocaeli İtfaiyesi, patlamaya 15 araç ve 37 personelle müdahale ederken, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın da olay yerince incelemelerde bulundu.

Kaynak : İGFA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

  1. TMO: 13 siloda hasar büyük için yorumda bulun

    TMO: 13 siloda hasar büyük için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TMO: 13 siloda hasar büyük için ilk yorumu yapabilirsin.