TBMM'nin gündeminde 'torba kanun' var

TBMM Genel Kurulunda, ekonomiye ilişkin “torba” kanun teklifi görüşülecek.

ANKARA (İGFA) – Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin resmi internet sitesinde yer alan haftalık gündeme göre, Meclis, geçen haftaki bütçe görüşmelerinin ardından yoğun bir haftaya giriyor.

Haftalık çalışmasına 20 Aralık Salı günü (YARIN) başlayacak Genel Kurulda, Elektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerine başlanacak.

Teklifle, Hazine ve Maliye Bakanlığının borçlanma yetkisine 200 milyar lira ilave edilecek.

Türkiye Denizcilik İşletmeleri ve TCDD’ye ait bazı limanların özelleştirilmeleri neticesinde imzalanan 49 yıldan az sözleşme süreleri, 49 yıla kadar uzatılacak.

BOTAŞ’ın borçları, Hazineden görevlendirme bedeli alacaklarına karşılık mahsup edilerek silinecek.

Düzenlemeyle, özelleştirme devir işlemleri esnasında TEDAŞ’a devredilmiş olan alacaklarından, asıl alacak tutarı 2 bin lirayı aşmayan alacaklar ile ulaşılamayan, feshedilmiş, ticaret sicilinden terkin edilmiş ve tasfiye edilmiş aboneliklere ilişkin alacaklardan vazgeçilecek.

TEDAŞ’a geçmiş dönem elektrik tüketiminden kaynaklanan borçlara ilişkin yapılandırma imkanı getiriliyor.

İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde kurulan Çocuk Hakları Alt Komisyonu, 21 Aralık Çarşamba günü toplanacak. Komisyonda, Ankara Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi üyeleri konuşacak.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 21 Aralık Çarşamba günü saat 11.45’te, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda partililere hitap edecek.

Kaynak

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

  1. TBMM'nin gündeminde 'torba kanun' var için yorumda bulun

    TBMM'nin gündeminde 'torba kanun' var için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TBMM'nin gündeminde 'torba kanun' var için ilk yorumu yapabilirsin.