TBMM Genel Kurulu’nun Gündemi Belli Oldu: Kripto Varlıklar, Uluslararası Anlaşmalar ve Dışişleri Teşkilatını Güçlendirme Vakfı Ele Alınacak

21 Mayıs Salı Günü Başlayacak Çalışmalar

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu, haftalık çalışmasına 21 Mayıs Salı günü başlayacak. Bu hafta Genel Kurul’da önemli konular ele alınacak. İşte detaylar:

Türk Ticaret Kanunu ve Diğer Kanunlarda Değişiklik Yapılması Teklifi Görüşmeleri

Fahiş fiyat artışı ve stokçuluk cezalarının artırılmasını da içeren Türk Ticaret Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi’nin görüşmelerine devam edilecek. Bu teklifin tamamlanması halinde, geçen hafta TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilen Dışişleri Teşkilatını Güçlendirme Vakfı Kanunu Teklifi ele alınacak.

Lisanslı Depoculuk Ceza Artışı

Yapılacak olan değişiklik ile lisanslı depoculuk ücret tarifesinin üzerinde veya tarifede yer almayan hizmetler için ücret talep eden ya da mevzuata aykırı şekilde ürün miktarından kesinti yapan işletmelere 200 bin liradan 1 milyon liraya kadar idari para cezası kesilecek.

Uluslararası Anlaşmaların Değerlendirilmesi

Dışişleri Komisyonu, Türkiye ile Ukrayna Arasında Serbest Ticaret Anlaşması’nın Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna ve diğer uluslararası anlaşmalara ilişkin 16 kanun teklifini ele alacak. Bu kapsamda, anlaşmaların Eklerine İlişkin Değişikliklerin Cumhurbaşkanı tarafından doğrudan onaylanmasına dair yetki verilmesi de değerlendirilecek.

Kripto Varlıklar Kanunu Teklifi Görüşmeleri

Bu hafta ayrıca, kripto varlıklarla ilgili 19 maddelik kanun teklifinin Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki görüşmelerine başlanacak. Teklif kapsamında, kripto varlıklarla ilgili tanımlamalar yapılacak, Sermaye Piyasası Kurulu denetim ve izinler konusunda yetkilendirilecek ve teknik altyapı konusunda TÜBİTAK devrede olacak.

İliç Maden Kazası Araştırma Komisyonu Toplanacak

23 Mayıs Perşembe günü TBMM İliç Maden Kazasını Araştırma Komisyonu toplanacak. Komisyon, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden akademisyenleri dinleyecek. Ayrıca Salı ve Çarşamba günleri, Meclis’te grubu bulunan siyasi partilerin grup toplantıları yapılacak.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Ekonomi
  • TBMM Genel Kurulu’nun Gündemi Belli Oldu: Kripto Varlıklar, Uluslararası Anlaşmalar ve Dışişleri Teşkilatını Güçlendirme Vakfı Ele Alınacak
  1. TBMM Genel Kurulu’nun Gündemi Belli Oldu: Kripto Varlıklar, Uluslararası Anlaşmalar ve Dışişleri Teşkilatını Güçlendirme Vakfı Ele Alınacak için yorumda bulun

    TBMM Genel Kurulu’nun Gündemi Belli Oldu: Kripto Varlıklar, Uluslararası Anlaşmalar ve Dışişleri Teşkilatını Güçlendirme Vakfı Ele Alınacak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TBMM Genel Kurulu’nun Gündemi Belli Oldu: Kripto Varlıklar, Uluslararası Anlaşmalar ve Dışişleri Teşkilatını Güçlendirme Vakfı Ele Alınacak için ilk yorumu yapabilirsin.