TBMM Başkanı Kurtulmuş’un Özbekistan ve Kazakistan Ziyaretlerinden Açıklamalar

Kurtulmuş’un Verimli Görüşmeleri

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Özbekistan ve Kazakistan ziyaretleri dönüşünde gazetecilere açıklamalarda bulundu. Kazakistan Meclisi Başkanı ve Senatosu Başkanı ile yaptığı görüşmelerden olumlu sonuçlar aldığını aktardı. İki ülke arasındaki işbirliği ve Türk Devletleri Teşkilatı faaliyetlerinin ele alındığını belirtti.

Kurtulmuş’un Önemli İfadeleri

Kurtulmuş, Kazakistan ve Özbekistan ziyaretlerinde Cumhurbaşkanları ve Meclis Başkanları ile yapılan görüşmelerde dostane ilişkilerin sürdüğünü vurguladı. Ayrıca, Türk dünyasının gelişen şartları iyi değerlendirmesi gerektiğini vurgulayarak Türk dünyasının ciddi bir gelişmeye ve kalkınma potansiyeline ulaşabileceğine dikkat çekti.

Anayasa Değişikliği ve Türkiye’nin Geleceği

Kurtulmuş, Türkiye’de yeni bir anayasa yapılmasının önemine değinerek siyasetteki yumuşama sürecinin Türkiye’ye yeni bir dönemin kapısını aralayabileceğini ifade etti. Toplumsal uzlaşmanın, yeni anayasa yapım süreçlerine katkı sağlayabileceğini belirtti ve fikirlerin çatışmadan uzlaşma içinde olması gerektiğine vurgu yaptı.

Tasarruf Tedbirleri ve KKTC’nin Tanınması

Kurtulmuş, kamu harcamalarında tasarruf tedbirleri aldıklarını ve bu konuda başarılı olduklarını belirtti. Ayrıca, Özbekistan ve Kazakistan ziyaretlerinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin tanınması konusunu gündeme getirdiklerini ve olumlu yaklaşımlarla karşılandığını ifade etti.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Gündem
  • TBMM Başkanı Kurtulmuş’un Özbekistan ve Kazakistan Ziyaretlerinden Açıklamalar
  1. TBMM Başkanı Kurtulmuş’un Özbekistan ve Kazakistan Ziyaretlerinden Açıklamalar için yorumda bulun

    TBMM Başkanı Kurtulmuş’un Özbekistan ve Kazakistan Ziyaretlerinden Açıklamalar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TBMM Başkanı Kurtulmuş’un Özbekistan ve Kazakistan Ziyaretlerinden Açıklamalar için ilk yorumu yapabilirsin.