Şimşek, Dünya Bankası Grubu Başkanı Banga ile Verimli Bir Görüşme Gerçekleştirdi

Şimşek, Banga ile Ülke İşbirliği Çerçevesi’ni Ele Aldıklarını Paylaştı

Türkiye’nin Dünya Bankası’ndaki Önemine Vurgu Yaptı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şimşek, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Dünya Bankası Grubu Başkanı Banga ile gerçekleştirdiği görüşmeye ilişkin bilgiler verdi. Şimşek, Banga ile 2024-2028 dönemine yönelik Ülke İşbirliği Çerçevesi’ni ele aldıklarını ve verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini ifade etti. Görüşmede, dirençli şehirler başta olmak üzere enerji dönüşümü, altyapı, KOBİ’lerin ve istihdamın desteklenmesi gibi birçok alanda geliştirilebilecek işbirliklerini ele aldıklarını belirtti.

Şimşek ayrıca, Türkiye’nin Dünya Bankası’nda aktif portföy büyüklüğü açısından dünyada ikinci, bölgede ise birinci sırada yer aldığına dikkat çekti. “Dünya Bankası’na programımıza olan güveni ve ülkemize sağladığı destek için teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Ekonomi
  • Şimşek, Dünya Bankası Grubu Başkanı Banga ile Verimli Bir Görüşme Gerçekleştirdi
  1. Şimşek, Dünya Bankası Grubu Başkanı Banga ile Verimli Bir Görüşme Gerçekleştirdi için yorumda bulun

    Şimşek, Dünya Bankası Grubu Başkanı Banga ile Verimli Bir Görüşme Gerçekleştirdi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Şimşek, Dünya Bankası Grubu Başkanı Banga ile Verimli Bir Görüşme Gerçekleştirdi için ilk yorumu yapabilirsin.