Scholz: Ukrayna Barış Zirvesi’nde Ele Alınacak Konular

Scholz’un Açıklamaları

Almanya Başbakanı Scholz, Stern dergisine yaptığı açıklamada, İsviçre’de yapılacak zirvede önemli konuların ele alınacağını belirtti.

Zirvede Ele Alınacak Konular

  • Nükleer Santrallerin Güvenliği
  • Tahıl İhracatı
  • Esir Değişimi Konusu
  • Nükleer Silah Kullanımı Tabusu

Ukrayna ve Rusya Arasında Görüşmeler

Scholz, zirvenin savaşın sona ermesi müzakerelerine odaklanmayacağını belirtirken, Ukrayna ve Rusya arasında doğrudan görüşmelere yol açabilecek bir sürecin başlamasının mümkün olduğunu ifade etti.

Ukrayna’ya Destek Yetersiz

Scholz, Avrupalı ülkelerin Ukrayna’ya sağladığı desteğin yetersiz olduğunu vurgulayarak, “Ukrayna’nın acilen daha fazla hava savunma sistemine ihtiyacı var. Putin açıkça Ukrayna’nın altyapısını yok etmek istiyor.” dedi.

Kadın Cumhurbaşkanı Desteği

Başbakan Scholz, Almanya’da kadın cumhurbaşkanı seçilmesinden yana olduğunu belirterek, “2027’de Bellevue Sarayı’na bir kadın seçersek sevinirim.” ifadelerini kullandı.

Ukrayna Barış Zirvesi’nin, 15-16 Haziran’da İsviçre’nin Nidwalden kantonundaki Bürgenstock kasabasında gerçekleştirileceği duyurulmuştu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Scholz: Ukrayna Barış Zirvesi’nde Ele Alınacak Konular için yorumda bulun

    Scholz: Ukrayna Barış Zirvesi’nde Ele Alınacak Konular için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Scholz: Ukrayna Barış Zirvesi’nde Ele Alınacak Konular için ilk yorumu yapabilirsin.