Saruhanlı arıcılarıyla kışlatma eğitimleri – İGF HABER

MANİSA (İGFA) – Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nca Saruhanlı ilçesinde bulunan arıcılardan gelen talep doğrultusunda 2. grup kışlatma eğitimi verildi. Saruhanlı Muhtarlık İşleri Şube Müdürlüğünde gerçekleştirilen eğitime Saruhanlılı arıcılar ve Şube Müdürü Serdar Özgedik katıldı.

Arıcılık Teknikeri Hüseyin Balkaya’nın verdiği eğitimde, arıları mevsimsel olarak doğru beslemenin öneminden bahsetti. Arıların sağlıklı kışlayabilmesi için gerekli olan varroa paraziti ile etkin mücadele hakkında bilgiler veren Balkaya, varroa mücadelesinde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ruhsat almış ilaçların kullanılması gerektiğini ifade etti. Eğitime katılan arıcılar Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkürlerini dile getirdi. Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan bilgilendirmede, kışlatma eğitimlerinin devam edeceği belirtildi. 

Kaynak

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

  • Ana Sayfa
  • Saruhanlı arıcılarıyla kışlatma eğitimleri – İGF HABER
  1. Saruhanlı arıcılarıyla kışlatma eğitimleri – İGF HABER için yorumda bulun

    Saruhanlı arıcılarıyla kışlatma eğitimleri – İGF HABER için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Saruhanlı arıcılarıyla kışlatma eğitimleri – İGF HABER için ilk yorumu yapabilirsin.