SAHA İstanbul Genel Sekreteri Uça: Savunma Sanayisindeki Gelişmeler ve Hedefler

SAHA ODAK ile Deprem ve Afetler Komitesi Oluşturuldu

SAHA İstanbul Genel Sekreteri Uça, Orman Yangınları, Deprem ve Afetler Komitesi’nin (SAHA ODAK) geçen sene 6 Şubat’taki deprem felaketinden sonra kurulduğunu belirtti. Deprem sonrasında savunma sanayisi için üretilmiş teknolojik ürünlerin arama kurtarma ve yardım çalışmalarında kullanılmasının kendileri için önemli olduğunu vurguladı.

SAHA EXPO ile Uluslararası İlişkiler ve İş Birlikleri Güçleniyor

Uça, SAHA EXPO fuarının savunma sanayisindeki en önemli etkinliklerden biri olduğunu belirterek, fuarın her geçen yıl büyüdüğünü ve uluslararası katılımın arttığını dile getirdi. Fuarın, İngiltere Savunma Bakanı da dahil olmak üzere geniş bir katılımcı yelpazesine ev sahipliği yaptığını ifade etti.

Savunma Sanayisinde İhracat Rakamları Yükseliyor

Uça, Türkiye’nin savunma sanayisi ihracatında kilogram başına 65 dolar gelir elde ettiğini ve bu alanda sürekli büyüme trendinin devam ettiğini söyledi. 180 ülkeye ihracat yapan Türkiye’nin 2022’de 6 milyar doları aşması beklenen ihracat rakamlarıyla dikkat çekti.

SAHA İstanbul’un İstihdam Katkısı ve Hedefleri

Savunma sanayisinin Türkiye’de 80 bin kişilik istihdama katkı sağladığını belirten Uça, SAHA İstanbul’un 1200 üyesi aracılığıyla savunma sanayisinde çalışan firmaları desteklediğini ve sektördeki büyümeyi hedeflediğini ifade etti. Uça, 10 milyar dolarlık ihracat hedefine ulaşabilmek için firmaları desteklemeye devam edeceklerini vurguladı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Ekonomi
  • SAHA İstanbul Genel Sekreteri Uça: Savunma Sanayisindeki Gelişmeler ve Hedefler
  1. SAHA İstanbul Genel Sekreteri Uça: Savunma Sanayisindeki Gelişmeler ve Hedefler için yorumda bulun

    SAHA İstanbul Genel Sekreteri Uça: Savunma Sanayisindeki Gelişmeler ve Hedefler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak SAHA İstanbul Genel Sekreteri Uça: Savunma Sanayisindeki Gelişmeler ve Hedefler için ilk yorumu yapabilirsin.