Rusya, Ukrayna’ya Saldırı Düzenledi: 28 İHA Yok Edildi

Rus Ordusu, Ukrayna Topraklarına Saldırı Gerçekleştirdi

Rusya ordusu, gece saatlerinde 31 “Şahid” tipi insansız hava aracı (İHA) ve 2 füze ile Ukrayna topraklarına saldırı düzenledi.

Ukrayna Savunma Kuvvetleri, Rus İHA’larına Karşı Etkili Mücadele Verdi

Ukrayna savunma kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada, Odessa, Herson, Mikolayiv, Donetsk, Kirovograd ve Hmelnitski bölgelerinde Rusya’ya ait 28 “Şahid” tipi İHA’nın havada imha edildiği belirtildi.

Ukrayna Hava Kuvvetleri, Rus Uçaklarını Vurdu

Rusya’nın saldırıda bir X-59 tipi güdümlü füze ve bir X-31P uçaksavar füzesi kullandığı ifade edildi. Ancak açıklamada, her iki füzenin de Ukrayna tarafından etkisiz hale getirildiği vurgulandı. Ayrıca, açıklamada Donetsk bölgesinde Rusya’ya ait bir Su-34 tipi uçak ve Karadeniz’de de bir Su-30SM tipi uçağın vurulduğu bilgisi verildi.

Ukrayna’dan İHA Savunmasına Başarılı Müdahale

Odessa Bölgesi Askeri İdare Başkanı Oleg Kiper, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Rusya’nın gece saldırılarında kullandığı İHA’lardan 17’sinin Odessa bölgesinde yok edildiğini bildirdi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Rusya, Ukrayna’ya Saldırı Düzenledi: 28 İHA Yok Edildi için yorumda bulun

    Rusya, Ukrayna’ya Saldırı Düzenledi: 28 İHA Yok Edildi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Rusya, Ukrayna’ya Saldırı Düzenledi: 28 İHA Yok Edildi için ilk yorumu yapabilirsin.