Rusya, Ukrayna’nın Sivastopol’e Düzenlediği Füze Saldırısını Kınadı

Sivastopol Valisi Mihail Ravojayev’den Açıklama

Sivastopol bölgesinin sözde valisi Mihail Ravojayev, yaptığı açıklamada, Ukrayna ordusunun Sivastopol’e füzelerle saldırı düzenlediğini belirtti. Füzelerin Rus hava savunma sistemlerince vurulduğunu ancak füze parçalarının Sivastopol şehrine düştüğünü aktaran Ravojayev, “Ukrayna ordusunun düzenlediği saldırı sonucu 2’si çocuk 3 kişi hayatını kaybetti. Yaralanan kişi sayısı 100’e çıktı.” ifadesini kullandı.

Rusya Savunma Bakanlığı Açıklaması

Rusya Savunma Bakanlığı, saldırının ABD yapımı “ATACMS” taktik füzelerle düzenlendiğini ve bu füzelerin misket içerikli olduğunu bildirdi. Olay yerinde durumun “ağır” olduğunu belirten Ravojayev, saldırının ayrıca orman yangınına da neden olduğunu kaydetti. Ravojayev, olay yerinde itfaiye ve sağlık ekiplerinin çalışmalarını sürdürdüğünü aktardı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Dünya
  • Rusya, Ukrayna’nın Sivastopol’e Düzenlediği Füze Saldırısını Kınadı
  1. Rusya, Ukrayna’nın Sivastopol’e Düzenlediği Füze Saldırısını Kınadı için yorumda bulun

    Rusya, Ukrayna’nın Sivastopol’e Düzenlediği Füze Saldırısını Kınadı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Rusya, Ukrayna’nın Sivastopol’e Düzenlediği Füze Saldırısını Kınadı için ilk yorumu yapabilirsin.